• S12 Serum anti-age mbrojtje globale SPF 30

  4500 LEK

   

  Serum per fytyren dhe trupin me mbrojtje te larte, i lehte dhe i padukshem ne fytyre. Mbrojtje e vazhdueshme gjate gjithe vitit: i perdorur vetem gjate ekspozimit ne diell, gjate gjithe vitit para kremit hidratues ose poshte tualetit si nje serum normal anti-age.

  Formule qe perthithet shpejt dhe ka aksion te trefishte: mbrojtes, korrigjues dhe antiaging, i testuar per te mbrojtur lekuren nga rrezet UVA, UVB, Infrarossi dhe Drita Blu.

  Rezistent ndaj ujit.

   

  • Produkt organik
  • Made in Italy
  • 100 ml

 • Fragile – krem anti-age per lekure shume te ndjeshme

  9600 LEK

   

  Krem 24 oresh me 3 aksione: anti-couperose, antiage dhe antipollution. Perqindja e larte e principeve aktive lejon formulen te veproje si kortizon, duke qetesuar edhe lekuren me te ndjeshme. Mbron muret e kapilareve duke stabilizuar mikroqarkullimin dhe ndihmon ndaj couperose-s dhe irritimeve. Stimulon fibroplastet per sintezen e kolagjenit te ri duke mbrojtur lekuren nga smogu dhe pluhurat e imet qe jane shkaktare per irritime kutane.

  I pershtatshem per lekurat me te ndjeshme dhe delikate.

  • Produkt organik
  • Made in Italy
  • 50 ml

 • Tonik per fytyren kunder ndotjes

  4500 LEK

   

  Mbron lekuren nga faktore si ndotja e mjedisit, te cilet sjellin papasterti dhe plakje te parakohshme te lekures. Siguron hidratim dhe elasticitet fale biofenoleve dhe acideve alpha hydroxyEkstraktet biolikuefate te pasura me likopene te lekures se domates, kane veti anti-ndotje dhe antioksidante te cilat mbrojne lekuren nga radikalet e lira.

  Per te gjitha llojet e lekurave.

  • Produkt organik
  • Made in Italy
  • 200 ml

 • Lares per fytyren me 4 funksione

  4500 LEK

   

  Krem me 4 aksione: lares, pastrues i tualetit te fytyres, pastrues tualeti per syte, maske hidratuese dhe antioksiduese.

  Per te gjitha llojet e lekures.

  • Produkt organik
  • Made in Italy
  • 200 ml

 • Krem anti age per fytyre normale ose te thate

  10000 LEK

   

  Perqendrimi me i larte i izoflavoneve dhe phytoestrogjeneve te gjendura ne peptidet e sojes, rregullojne ne menyre natyrale prodhimin fiziologjik te kolagjenit dhe elastines duke i dhene lekures forcim dhe elasticitet. Formula eshte e pasur me polifenole dhe karotenoide te permbajtura ne biolikuefatet* nga lekura e domates dhe ullirit te cilat kane nje aksion anti-age dhe ndihmojne ne luftimin e radikaleve te lira dhe stresit antioksidant.

  I keshillueshem per te luftuar njollat e lekures.

  Per lekura normale ose te dehidratuara.

  • Produkt organik
  • Made in Italy
  • 50 ml

 • Krem anti age per lekure te yndyrshme ose mikse me efekt mat

  9500 LEK

   

  Perqendrimi me i larte i izoflavoneve dhe phytoestrogjeneve te gjendura ne peptidet e sojes, rregullojne ne menyre natyrale prodhimin fiziologjik te kolagjenit dhe elastines duke i dhene lekures forcim dhe elasticitet. Formula eshte e pasur me polifenole dhe karotenoide te permbajtura ne ekstraktet e biolikuefuara* nga lekura e domates dhe ullirit te cilat kane nje aksion anti-age dhe ndihmojne ne luftimin e radikaleve te lira dhe stresit antioksidant.

  I keshillueshem per te luftuar njollat e lekures.

  Per lekura mikse ose te yndryshme.

  • Produkt organik
  • Made in Italy
  • 50 ml

 • Serum eksfoliues

  5500 LEK

   

  Rigjeneron dhe oksigjenon lekuren nepermjet eksfoljimit te thelle enzimatik, stimulon prodhimin fiziologjik te kolagjenit, fibrave elastike dhe acidit jaluronik fale nje grupi te pasur biofenolesh dhe acide alpha hydroxyl.

  Ideale per lekure normale, te maturuara dhe me çrregullime.

  • Produkt organik
  • Made in Italy
  • 200 ml

 • Serum anti age kunder njollave

  11500 LEK

   

  Nje kombinim special ingredientesh aktive per nje forcim, mbushje dhe depigmentin intensiv.

  Permban nje perzierje sinergjike te 10 ingredienteve aktive natyrale (sheqerera, kerpudha, bime, lule, fruta) me aksion zbardhues te cilat e bejne formulen te jete perfekte per trajtimin e fotoplakjes (plakjes se lekures nga qendrimi i gjate dhe jo i mbrojtur nen rrezet e diellit), pigmentimit jo te rregullt dhe njollave tipike te moshes.

  Per lekura te maturuara.

  • Produkt organik
  • Made in Italy
  • 30 ml

 • Vaj hidratues dhe ushqyes anti age per fytyren

  11500 LEK

   

  Formule ushqyese dhe ndricuese me aksion intensiv anti-age dhe forcues. Aktivizon mikroqarkullimin, riparon dhe stimulon prodhimin fiziologjik te kolagjenit, acidit jaluronik dhe fibrave elastike.

  Per fytyra te matura, normale dhe te pahidratuara.

  • Produkt organik
  • Made in Italy
  • 30 ml

 • Krem anti age per konturin e syve dhe te buzeve

  7000 LEK

   

  Minimizon shenjat me te thella ne zonat me te prekura nga mimika e fytyres dhe ku me shpesh duken linjat e ‘mimikes’.

  Eshte nje kombinimi perfekt ingredientesh aktive, i pasur me acid jaluronik dhe biolikuefatet nga lekura e rrushit te kuq, mbrojne kolagjenin dhe stimulojne fibrolastet per sintezen e fibrileve te reja.

  I keshillueshem per lekura pa elasticitet dhe njollat e moshes.

  Per te gjithe llojet e lekurave.

  • Produkt organik
  • Made in Italy
  • 20 ml

Shporta e blerjeve