Krem nate anti-age per fytyren

In stock

5500 LEK

Super ushqyese, anti rrudhe.

Emulsion super i perqendruar, me konsistence te mendafshte dhe nje arome te fresket, me nota orientale dhe grimca livandoje.

I studiuar per te ushqyer intensivisht fytyren dhe qafen ne fund te dites, pas ekspozimit ndaj te ftohtit, ndotjes, diellit dhe eres.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 50 ml

In stock

Shto ne Liste

Antioksidantet e fuqishem nga gjethet e ullirit (Hydroxytyrosol and Oleuropeine) veprojne ne menyre sinergjike me farat e rrushit, flavonoide dhe vitaminat A, C, E dhe neutralizojne radikalet e lira, pergjegjese per plakjen e lekures, duke i dhene tonifikim, elasticitet dhe shkelqim.

I pershtatshem per cdo lloj lekure, balancon shtresen hidrolipide te epidermes dhe punon si nje rigjenerues i membranes qelizore.

INCI: Aqua (Water), Olea europaea (Olive) leaf extract*/**, Olea europaea (Olive fruit) oil*, Squalane, Mel (Honey)*, Glyceryl stearate, Sodium stearoyl lactylate, Cetearyl alcohol, Glycerin***, Caprylic/Capric triglyceride, Lavandula angustifolia (Lavender) water*, Cetearyl glucoside, Dicaprylyl ether, Butyrospermum parkii (Shea butter)*, Rosa moschata oil*, Vitis vinifera (Grape) fruit extract*, Tocopheryl acetate, Cera alba*, Hydrogenated olive oil, Sorbitol, Olea europaea (Olive) fruit unsaponifiables, Sodium hyaluronate°, Citrus medica limonum (Lemon fruit) extract, Mangifera i ndica (Mango fruit) extract, Passiflora e dulis (flower) extract, Arachis hypogaea (Peanut) oil, Xanthan gum, Parfum (Fragrance), Ascorbyl palmitate, Glycolic acid, Sodium lactate, Sodium PCA, Lecithin, Retinol, Tocopherol, Fructose, Glycine, Inositol, Lactic acid, Niacinamide, Urea, Citric acid, Sodium benzoate, Sodium dehydroacetate, Phenoxyethanol.
* Organike
** Bere nga PHYTOLAB, Qendra Shkencore dhe Teknologjike e Universitetit te Firences.
*** Origjine bimore
° Nga biosinteze bakteriale

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem nate anti-age per fytyren”
Shporta e blerjeve