Crema viso rassoda lift

In stock

5500 LEK

 

Antioksidant, forcues, rimodelues, lifting, zbutes, shnderites.

I rekomanduar per lekura te thata, te matura ose te varura.

Emulsion i dendur me nje arome delikate, i krijuar per te zbutur dhe plotesuar lekures. Per nje efekt lift te menjehershem dhe nje lekure me te bute, te forte, te ushqyer me kalimin e kohes.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 50 ml

In stock

- +
Shto ne Liste

Perberesit specifike:
• Ekstrakt i arres jeshile: i pasur ne tanine, polifenolet mund te lidhin ne rrjete proteinen dhe te rrisin tonifikimin dhe elasticitetin e lekures
• Acide frutash (AHA nga rrushi, molla, limoni dhe gruri): stimulojne me delikatese rigjenerimin qelizor dhe eliminojne qelizat e vdekura, zbusin dhe ndricojne lekuren.
• Qeliza staminale te Chili-t (spec djeges): aksion rigjenerues i fuqishem i aktivitetit qelizor, rezultati eshte rritja e elasticitetit te lekures, tonifikim dhe forcim
• Acid hjaluronik + Beatine + Miks hidratues (pantenol, inuline, PCA natriumi), Sorbitol, Glicerine vegjetale dhe Dylle blete: ruajne hidratimin dhe forcojne lekuren.
• Vaj ulliri ekstra i virgjer, vaj kajsie kernel, vaj e lules se bardhe te ricinit, vaj Jojoba, Gjalp kakao: shume ushqyese, hidratuese, anti rrudhe.

INCI: Aqua (Water), Olea Europaea (olive) Leaf Extract*/**, Methyl Glucose Sesquistearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrolyzed Walnut Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Betaine, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Cetyl Alcohol, Glycerin°, Mel/Honey*, Palmitoyl Hexapeptide-19, Palmitoyl Heptapeptide-5, Sodium Hyaluronate°°, Hydrolyzed Lycium Barbarum Fruit***, Tartaric Acid, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Citrus Limon Fruit Extract, Citric Acid, Hydrolyzed Grape Skin*, Hydrolyzed Wheat Bran*, Lecithin, Sorbitol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Retinyl Palmitate, Xanthan Gum, Acacia Senegal Gum°°°, Cera Alba/Beeswax*, Parfum /Fragrance*°*, Sodium PCA, Inulin, Capsicum Annuum Fruit Meristem Cell*°, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxide.
* Organike
** Krijuar nga PHYTOLAB, Qendra Shkencore dhe Teknologjike e Universitetit te Firences ***Nga manaferra Goji te Toskanes, e zhvillur ne bashkepunim me nje spin-off te Universitetit te Bolonjes.
° Origjine bimore
°° Nga biosinteze bakteriale
°°°Kolagjen vegjetal
*°Nga speci djeges
°*Pa alergjene Reg.EUR.1223/2009.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Crema viso rassoda lift”
Shporta e blerjeve