Deodorant Biodeo per femra

In stock

900 LEK

 

Deodorant per femra freskues dhe antiseptik.

Nuk mbyll poret dhe parandalon formimin e eres se keqe.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 100 ml

In stock

- +
Shto ne Liste
Categories: ,

Ky deodorant, me baze ekstraktesh botanike dhe vajrash te paster esenciale, ofron nje mbrojtje komplet natyrale kunder krijimit te ererave te keqija, duke e lene lekuren te marri fryme dhe duke i dhuruar nje arome te fresket trumze (aksion antiseptik dhe i dobishem kunder djersitjes se tepert), sherebele (regjes, antidjersitje dhe dermopurifikuese), tea tree (veti bakteriostatike) dhe lime (limon i athet).

I pershtatshem per te gjitha lekurat, edhe per ate me delikate fale prezences se xhelit te aloes me aksion hidratues dhe mbrojtes.

Nuk permban alkol, kripera te aluminit dhe kalium.

Vetia deodorante dhe antibakterike e vajrave esenciale dhe te bimeve aromatizuese eshte e fuqizuar nga prezenca e Triethyl Citrate (nje derivat i acidit citrik) qe luan nje rol bakteriostatik dhe enzimatik, duke mbajtur te ulet pH e lekures per nje kohe te zgjatur dhe duke evituar keshtu zhvillimin e eres se keqe.

INCI: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Salvia Officinalis Leaf Water*, Glycerin, Thymus Vulgaris Leaf Water*, Triethyl Citrate, Polyglyceryl-10 Laurate, Sodium Caproyl Lactylate, Citrus Aurantifolia Peel Oil Distilled, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil*, Mentha Piperita Oil*, Salvia Officinalis Oil, Polyglyceryl-4 Caprate, Sodium Dehydroacetate, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Ethyl Lauroyl Arginate Hcl, Cinnamic Acid, Sodium Phytate, Citral, Limonene, Linalool (*organike)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Deodorant Biodeo per femra”
Shporta e blerjeve