Fragile – krem anti-age per lekure shume te ndjeshme

In stock

9600 LEK

 

Krem 24 oresh me 3 aksione: anti-couperose, antiage dhe antipollution. Perqindja e larte e principeve aktive lejon formulen te veproje si kortizon, duke qetesuar edhe lekuren me te ndjeshme. Mbron muret e kapilareve duke stabilizuar mikroqarkullimin dhe ndihmon ndaj couperose-s dhe irritimeve. Stimulon fibroplastet per sintezen e kolagjenit te ri duke mbrojtur lekuren nga smogu dhe pluhurat e imet qe jane shkaktare per irritime kutane.

I pershtatshem per lekurat me te ndjeshme dhe delikate.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 50 ml

In stock

- +
Shto ne Liste
Categories: , ,

Permban:

Biolikuefate enzimatike te rucola dhe fico d’India biologjik: mbron dhe forcon sistemin mbrojtes te lekures dhe vepron kunder skuqjeve, krruarjes dhe irritimeve.

Acid glycyrrhetinic: efekt qetesues dhe antiinflamator

Ekstrakt te shafranit biologjik: aksion antipollution, neutralizon radikalet e lira

Peptide te sojes: stimulojne sintezen e kolagjenit

Vitamine E: antioksidant

Vaj jojoba biologjik: mbrojtes, antioksidante, i çmuar per kompozicionin e tij te ngjashem me sebumin (yndyren), ushqen pa mbyllur poret

Gjalp shea biologjik: elasticizues, mbrojtes, antirrudhe, ideal kunder dehidratimit

Vaj kokosi: qetesues dhe zbutes

Kremi eshte i testuar per nikelin dhe metalet e renda dhe dermatologjikisht i testuar tek lekurat e ndjeshme; rezultatet e testit kane treguar sa me poshte:

  • reduktim te couperose-s -10,4%
  • reduktim te skuqjes -13,3%
  • reduktim te krruarjes -8%
  • reduktim te ndjesise se djegjes -9,1%

Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre, qafe dhe dekolte dhe masazhoni deri ne perthithje te plote nga lekura.

Parfum hypoallergenic.

INCI: Aqua (Water), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Caprylic/capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Sorbitan Olivate, Cetearyl Olivate, Propylheptyl Caprylate, Coconut Alkanes, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Cetearyl Alcohol, Eruca Sativa Leaf, Hydrolyzed Opuntia Ficus-Indica Flower Extract, Crocus Sativus flower extract (Safran)*, Phenethyl Alcohol, Xanthan Gum, Glycine Soja (Soybean) Peptide, Parfum (Fragrance), Cetyl Palmitate, Glycyrrhetinic Acid, Propanediol, Sorbitan Palmitate, Coco Caprylate/ Caprate, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Benzoate, Tocopherol, Potassium Sorbate, Squalene, Beta-Sitosterol
*organike

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fragile – krem anti-age per lekure shume te ndjeshme”
Shporta e blerjeve