Krem anti age per fytyre normale ose te thate

In stock

10000 LEK

 

Perqendrimi me i larte i izoflavoneve dhe phytoestrogjeneve te gjendura ne peptidet e sojes, rregullojne ne menyre natyrale prodhimin fiziologjik te kolagjenit dhe elastines duke i dhene lekures forcim dhe elasticitet. Formula eshte e pasur me polifenole dhe karotenoide te permbajtura ne biolikuefatet* nga lekura e domates dhe ullirit te cilat kane nje aksion anti-age dhe ndihmojne ne luftimin e radikaleve te lira dhe stresit antioksidant.

I keshillueshem per te luftuar njollat e lekures.

Per lekura normale ose te dehidratuara.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 50 ml

In stock

- +
Shto ne Liste
Categories: , ,

Permban:

Peptide te sojes: stimulojne sintezen e kolagjenit per prodhimin e kolagjenit te ri

Biolikuefate te lekures se rrushit biologjik: aksion i fuqishem antioksidues. Ruan hidratimin dhe elasticitetin e lekures, e mbron nga demet e plakjes nga ekspozimi ndaj diellit, permireson mikroqarkullimin dhe favorizon qarkullimin korrekt vaskular duke mbrojtur indet.

Biolikuefate te lekures se domates: mbron nga radikalet e lire dhe nga efektet e demshme te rrezatimeve diellore

Biolikuefate te lekures se ullirit biologjik: fuqi e madhe antioksiduese. Mbron lekuren nga demet e rrezeve UVB duke vepruar si nje filter diellor efikas, ka nje aksion te fuqishem antioksidues qe permireson demet e shkaktuara nga radikalet e lira. Aktivitet antiinflamator dhe qetesues.

Vaj jojoba biologjik: dyll i cmuar per kompozicionin e tij te ngjashem me sebumin (yndyren), ushqen pa mbyllur poret

Gjalp shea biologjik: elasticizues, mbrojtes

Vitamine C e stabilizuar: efekt antiage, stimulon sintezen e kolagjenit te ri dhe riparimin e kolagjenit te demtuar, antioksidues dhe fotombrojtes.

Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre, qafe dhe dekolte dhe masazhoni deri ne perthithje te plote nga lekura.

INCI: Aqua [Water], Caprylic/capric triglyceride, Vegetable (Olus) oil, Butyrospermum parkii (Shea butter) butter*, Cetearyl alcohol, Cetearyl glucoside, Simmondsia chinensis (jojoba oil) seed oil*, Glycine soja (Soybean) peptide, Vitis vinifera fruit meristem cell culture, Hydrolyzed grape fruit skin*, Hydrolyzed tomato skin°, Hydrolyzed olive fruit*, Ethyl ascorbic acid, Tocopherol, Phenethyl alcohol, Ethylhexylglycerin, Sodium cetearyl sulfate, Xanthan gum, Parfum [Fragrance]**, Propanediol, Limonene**, Linalool**, Citral**, Squalene, Coumarin**, Beta-sitosterol, Sodium benzoate, Potassium sorbate.
* organike
° e patentuarIP RM2007A000651
** origjine natyrale

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem anti age per fytyre normale ose te thate”
Shporta e blerjeve