Krem anti age per konturin e syve dhe te buzeve

Out of stock

7000 LEK

 

Minimizon shenjat me te thella ne zonat me te prekura nga mimika e fytyres dhe ku me shpesh duken linjat e ‘mimikes’.

Eshte nje kombinimi perfekt ingredientesh aktive, i pasur me acid jaluronik dhe biolikuefatet nga lekura e rrushit te kuq, mbrojne kolagjenin dhe stimulojne fibrolastet per sintezen e fibrileve te reja.

I keshillueshem per lekura pa elasticitet dhe njollat e moshes.

Per te gjithe llojet e lekurave.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 20 ml

Out of stock

Shto ne Liste
Categories: , ,

Permban:

• Acid hjaluronik: forcon dhe rrit rezistencen e lekures, tonifikon, hidraton duke ruajtur molekulat e ujit, ka nje efekt elasticizues dhe fale te cilit rrudhat behen me pak te dukshme

• Qeliza meristem nga rrushi i kuq (staminale): rinovojne epidermen e cila rezulton me e shnderitshme dhe kompakte

• Biolikuefate te lekures se rrushit biologjik: efekt i fuqishem antioksidues. Ruan hidratimin dhe elasticitetin e lekures, e ruan nga demet e shkaktuara nga plakja nga rrezet e diellit, permireson mikroqarkullimin dhe ndihmon kullimin vaskular duke mbrojtur indet

• Vaj Jojoba biologjik: ruan hidratimin dhe mbron lekuren nga faktoret mjedisore (baktere, dielli, era, substanca kimike prezente ne ajer). I pasur me antioksidante natyrale, nuk irriton dhe nuk indukton sensibilizimin e lekures. I pasur me vitamine E dhe vitamina te kompleksit B, minerale te zinkut, bakrit dhe jodit. Rigjalleron, rigjeneron dhe qeteson lekuren e irrituar, forcon dhe parandalon formimin e rrudhave.

• Vitamine C e stabilizuar: siguron nje efekt antirrudhe duke stimuluar sintezen e kolagjenit te ri dhe riparimin e atij te demtuar, antioksidues dhe fotombrojtese.

• Leng i aloes biologjike: aksion sherues, stimulon rigjenerimin e qelizave te reja, ka nje efekt anti radikal i cili ndalon procesin e plakjes se qelizave. Ndihmon dergimin e oksigjenit tek indet e lekures, permireson qarkullimin e gjakut. Anti inflamator, qetesues dhe zbutes.

• Vitamine E natyrale: miks tokoferolesh antioksidues

Perdorimi: aplikojeni rreth syve dhe buzeve, masazhoni deri ne perthithje te plote nga lekura.

INCI: Aqua [Water], Caprylic/ capric triglyceride, Cetearyl alcohol, Cetearyl glucoside, Coconut alkanes, Simmondsia chinensis (jojoba oil) seed oil *, Sodium hyaluronate, Vitis vinifera fruit meristem cell culture, Hydrolyzed grape fruit skin*, Ethyl ascorbic acid, Aloe barbadensis leaf juice*, Tocopherol, Phenethyl alcohol, Glyceryl stearate SE, Coco caprylate/Caprate, Ethylhexylglycerin, Xanthan gum, Squalene, Betasitosterol, Sodium benzoate, Potassium sorbate.
* organike

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem anti age per konturin e syve dhe te buzeve”
Shporta e blerjeve