Krem anti age per lekure te yndyrshme ose mikse me efekt mat

In stock

9500 LEK

 

Perqendrimi me i larte i izoflavoneve dhe phytoestrogjeneve te gjendura ne peptidet e sojes, rregullojne ne menyre natyrale prodhimin fiziologjik te kolagjenit dhe elastines duke i dhene lekures forcim dhe elasticitet. Formula eshte e pasur me polifenole dhe karotenoide te permbajtura ne ekstraktet e biolikuefuara* nga lekura e domates dhe ullirit te cilat kane nje aksion anti-age dhe ndihmojne ne luftimin e radikaleve te lira dhe stresit antioksidant.

I keshillueshem per te luftuar njollat e lekures.

Per lekura mikse ose te yndryshme.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 50 ml

In stock

- +
Shto ne Liste
Categories: , ,

Permban:

Peptide te sojes: stimulojne sintezen e kolagjenit per prodhimin e kolagjenit te ri

Qeliza staminale te rrushit te kuq: rinovojne epidermen e cila me pas rezulton me e shnderitshme dhe kompakte

Biolikuefate te lekures se rrushit biologjik: aksion i fuqishem antioksidues. Ruan hidratimin dhe elasticitetin e lekures, e mbron nga demet e plakjes nga ekspozimi ndaj diellit, permireson mikroqarkullimin dhe favorizon qarkullimin korrekt vaskular duke mbrojtur indet.

 Biolikuefate te lekures se domates: mbron nga radikalet e lire dhe nga efektet e demshme te rrezatimeve diellore

Biolikuefate te lekures se ullirit biologjik: fuqi e madhe antioksiduese. Mbron lekuren nga demet e rrezeve UVB duke vepruar si nje filter diellor efikas, ka nje aksion te fuqishem antioksidues qe permireson demet e shkaktuara nga radikalet e lira. Aktivitet antiinflamator dhe qetesues.

Ekstrakte te jamballit (liquorice) biologjik: ka aksion anti inflamator dhe depigmentues te njollave te krijuara nga plakja dhe rrezatimet diellore

Cardo marian biologjik: aksion i fuqishem antioksidues, reagon kunder radikaleve te lira.

Echinacea biologjike: stimulon rigjenerimin e shtresave te reja qelizore, ka veti forcuese, rigjeneruese dhe elasticizuese. Pershpejton procesin e mbylljes se plageve.

Vitamine C e stabilizuar: efekt antiage, stimulon sintezen e kolagjenit te ri dhe riparimin e kolagjenit te demtuar, antioksidues dhe fotombrojtes.

Vitamine E natyrale: miks tokoferolesh antioksidues.

Perdorimi: aplikojeni ne fytyre, qafe dhe dekolte, masazhoni deri ne perthithje te plote nga lekura.

INCI: Aqua [Water], Caprylic/capric triglyceride, Propylheptyl caprylate, Oryza sativa (Rice) starch, C12-20 Alkylglucoside, C14-22 alcohols, Simmondsia chinensis (jojoba oil) seed oil*, Glycine soja (Soybean) peptide, Vitis vinifera fruit meristem cell culture, Hydrolyzed tomato skin°, Hydrolyzed olive fruit*, Hydrolyzed grape fruit skin*, Glycyrrhiza glabra (Licorice) root extract*, Ethyl ascorbic acid, Cetearyl glucoside, Burdock (Arctium Lappa) Extract*, Echinacea angustifolia extract*, Silybum marianum extract*, Phenethyl alcohol, Cetearyl alcohol, Tocopherol, Parfum [Fragrance]**, Glycerin, Ethylhexylglycerin, Xanthan gum, Propanediol, Limonene**, Linalool**, Citral**, Coumarin**, Squalene, Beta-sitosterol, Sodium benzoate, Potassium sorbate.
* organike
° e patentuar IP RM2007A000651
**origjine natyrale

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem anti age per lekure te yndyrshme ose mikse me efekt mat”
Shporta e blerjeve