Krem dite anti age per fytyren

Out of stock

5500 LEK

Super hidratuese, anti rrudhe, mbrojtese, ribalancuese, amballazh me pompe.

I lengshem, i lehte, jo i yndyrshem, emulsion delikat me grimca Helichrysum dhe lule mesdhetare.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 50 ml

Out of stock

Shto ne Liste

I pasur ne antioksidante nga gjethet e ullirit (Oleuropein and Hydroxytyrosol), Flavonoide nga farat e rrushit, caj jeshil dhe vitamin A, E, C dhe beta karotena te cilet neutralizojne radikalet e lira, pergjegjese per plakjen e lekures.

Vetite anti age jane intensive fale ekstraktit te gjetheve te Helichrysum, te perdorura tradicionalisht per purifikimin dhe efektin riekuilibrues ne lekure ne raste te psoriasis, ekzemes, dermatitit dhe skuqjes.

Perqendrimi i larte i substancave hidratuese dhe antidehidrtuese, si acidi hjaluronik dhe Pantenoli, e bejne nje trajtim ideal per te ruajtur hidratimin e epidermis dhe per t’i dhene nje pamje te shendetshme, te tonifikuar dhe te shnderitshme gjate dites.

INCI: Aqua (Water), Olea europaea (Olive) leaf extract*/**, Helichrysum italicum extract*/**, Dicaprylyl ether, Cetearyl olivate, Caprylic/capric triglyceride, Cetyl palmitate, Ethylhexyl palmitate, Ethylhexyl stearate, Myristyl myristate, Propanediol, Glycerin***, Sorbitan olivate, Olea europaea (Olive fruit) oil*, Mel/Honey*, Cera alba*, Camellia sinensis leaf extract*, Citrus aurantium dulcis (Orange) fruit extract*, Vitis vinifera (Grape) fruit extract*, Linum usitatissimum (Linseed) seed oil*, Prunus amygdalus dulcis (Sweet almond) oil*, Sesamum indicum (Sesame) seed oil*, Vitis vinifera (Grape) seed oil*, Daucus carota sativa (Carrot) root extract*, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Arachis hypogaea (Peanut) oil, Sorbitol, Parfum [Fragrance], Xanthan gum, Stearic acid, Panthenol, Lactic acid, Ascorbyl palmitate, Tocopheryl acetate, Lecithin, Retinol, Sodium lactate, Sodium PCA, Tocopherol, Citric acid, Sodium hyaluronate°, Fructose, Glycine, Inositol, Niacinamide, Urea, Phenoxyethanol, Sodium benzoate, Sodium dehydroacetate.
* Organike
** Bere nga PHYTOLAB, Qendra Shkencore dhe Teknologjike e Universitetit te Firences.
*** Origjine bimore
° Nga biosinteze bakteriale

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem dite anti age per fytyren”
Shporta e blerjeve