Krem dite per fytyren Sebo-Lift (lekure e yndyrshme/me akne)

Out of stock

5500 LEK

 

Riekuilibrues i sebumit, heq shkelqimin e tepert, zbut, ngushton poret, antioksidant, hidratues, qetesues, mbrojtes, me veti antibakteriale per fytyren dhe zonat akneike.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 50 ml

Out of stock

Shto ne Liste

Krem me konsistence te lehte dhe me nje arome delikate dhe hipoelergjenike qe perthithet shpejt dhe e le lekuren te bute, te hidratuar dhe te mbrojtur. Ne te njejten kohe i jep nje efekt mat te menjehershem dhe te zgjatur.

• Ngushton poret dhe i mban ato te lira nga sebumi i tepert dhe nga qelizat e vdekura duke ulur shkelqimin dhe rritjen e komedoneve dhe pikave te zeza
• Pengon shtimin bakterial pergjegjes per aknet dhe zbut skuqjet
• Stimulon rigjenerimin qelizor me nje eksfoljim te lehte duke permiresuar strukturen e lekures e duke i dhene nje pamje me te shendetshme
• Mbron lekuren nga demet e rrezeve UV fale perqindjes se larte te antioksidanteve dhe nje filtri natyral. I shkelqyer per nje baze tualeti te qendrueshme

Perdorimi: aplikojeni ne mengjes ne te gjithe fytyren ose ne zonen T (ball-hunde-mjeker), pasi e keni lare me Kremin e Sapunit Sebo-Lift.
Perberesit kryesore funksionale: Ekstrakt nga gjethet e ullirit, Geshtenje, Selvi, Rukola, Acid Azelaik, Miks aktiv me AHA (nga molla, limoni, rrushi i kuq, krunde gruri), Niseshte, Lysine, Zink, Magnez, Vit. A, E, C, PP, Alantoin, PCA natriumi, Inuline, Acid hjaluronik, Mjalte, Y-Oryzanol, Vaj luledielli dhe i farave te rrushit

INCI: Aqua, Dicaprylyl Ether, Methyl Glucose Sesquistearate, Hydrolyzed Eruca sativa leaf, Cupressus sempervirens leaf/stem extract*/***, Cetyl Alcohol, Helianthus annuus seed oil*, Oryza sativa starch, Tocopheryl Acetate, Glycerin°, Castanea sativa bark extract*/***, Niacinamide, Zinc Gluconate, Magnesium Gluconate, Lysine Hydrochloride, Mel*, Vitis Vinifera Seed Oil*, Olea europaea leaf extract*/**, Azelaic Acid, Allantoin, Sodium Hyaluronate°°, Pyrus malus fruit extract*/°°°, Citrus Limon fruit extract*/°°°, Citric acid°°°, Hydrolyzed grape fruit*/°°°, Hydrolyzed wheat bran*/°°°, Oryzanol, Inulin, Sodium Pca, Retinyl Palmitate, Tartaric acid°°°, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sorbitol, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Ascorbic acid, Lecithin, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Parfum*°*, Sodium benzoate, Potassium sorbate, Ethylhexyl Glicerin, Phenoxyethanol.
*Organike
** Krijuar nga PHYTOLAB, Qendra Shkencore dhe Teknologjike e Universitetit te Firences
*** Ekstrakt phytocomplex ekskluziv i Domus Olea Toscana
° Origjine bimore
°° Nga biosinteze bakteriale
°°° Miks aktiv me AHA.
*°*Pa alergjene Reg.EUR.1223/2009.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem dite per fytyren Sebo-Lift (lekure e yndyrshme/me akne)”
Shporta e blerjeve