Krem fytyre hidratues me Aloe Vera dhe Argan

Out of stock

2100 LEK

 

Krem me perthithje te shpejte, i pershtatshem per lekuren mikse, te yndryshme dhe te ndjeshme.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 50 ml

Out of stock

Shto ne Liste
Categories: , ,

Krem i lehte dhe qe perthithet shpejt, i pershtatshem per fytyra te yndyrshme ose mikse te cilat nuk tolerojne kremera shume te ushqyeshem. I formuluar me gel Aloe dhe vaj organik Argani, ky produkt hidraton ne thellesi, duke e lene lekuren shume te bute dhe nuk e le te yndyrshme duke u bere keshtu nje baze perfekte per tualetin. Nuk permban parfumera sintetike, vetem esencen e paster e luleve te portokallit.
100% natyral, i krijuar me perberes me impakt te ulet mjedisor dhe nuk permban:

• Konservues parabenik
• Edta
• Perberes me origjine shtazore
• Parfum sintetik

Ideal edhe per lekuren shume te ndjeshme dhe me tendence per t’u irrituar, ka nje parfum agrumesh shume delikat e te embel vetem nga vajrat esenciale natyrale.

Principet aktive:

• Vaj argani
• Vaj ulliri ekstra i virgjer
• Aloe vera

INCI: Aqua, Citrus Aurantium Amara Flower Water*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Ethylhexyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Sodium Pca, Glycerin, Argania Spinosa Kernel Oil*, Olea Europaea Fruit Oil*, Citrus Aurantium Amara Leaf/Twig Oil*, Hydrolyzed Wheat Protein, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil Expressed*, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Sodium Dehydroacetate, Sodium Phytate, Benzyl Alcohol, Limonene, Lactic Acid, Potassium Sorbate, Linalool. *organike

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem fytyre hidratues me Aloe Vera dhe Argan”
Shporta e blerjeve