Krem fytyre i lehte normalizues

Out of stock

3200 LEK

Emulsioni i lehte i Bio Marines eshte nje trajtim i lehte dhe i fresket me efekt normalizues per lekuren mikse dhe te yndyrshme.

• Produkt organik
• Dermatologjikisht i testuar
• Vegan dhe nickel tested
• Made in Italy
• 50 ml

Out of stock

Shto ne Liste
Categories: ,

Permban ekstrakt te passiflor-es, hidrolat te elikrizit dhe mersines, hidraton pa lene efektin e yndryshem, duke favorizuar rivendosjen e ekuilibrit natyral hidrolipid.
Kremi perthithet shpejt dhe nuk le filter yndyre ne lekure.

Perdorimi:
Ne mengjes dhe darke, aplikojeni ne fytyre te lare dhe msazhoni ne menyre delikate deri ne perthithje te plote nga lekura.

Principet aktive:
• Ekstrakt i passiflora (frut pasioni)
• Uje i luleve te helikrizit dhe mersines

Nuk permban:
• Parabene
• Silikone
• Petrolatum
• Vajra mineral
• PEG, PPG, EDTA
• Alkool
• SLS, SLES, BHA, BHT, OGM,
• Ingrediente me prejardhje shtazore
• Lanoline dhe ngjyryes.

– Produkt i testuar dermatologjikisht dhe per nikelin, i nenshtruar kontrollit mikrobiologjik per te siguruar sigurine maksimale higjenike dhe ruajtese te produktit.
– Vegan dhe jo i testuar tek kafshet: i prodhuar ne nje laborator i cili nuk perdor asnje perberes me origjine shtazore dhe qe garanton nje politike biznesi ‘cruelty free’ kunder cdo lloj eksperimentimi te kafshet si tek perberesit ashtu edhe tek produkti final.
– I amballazhuar me nje packaging higjenik dhe elegant marre nga PET, i ricikluar dhe i garantuar per perdorim kozmetik/ushqimor.

 

INCI: aqua, dicaprylyl carbonate, glycerin, isoamyl laurate, arachidyl alcohol, glyceryl behenate, jojoba esters/helianthus annuus (sunflower) seed wax/acacia decurrens flower wax /polyglyceryl-3, behenyl alcohol, cetearyl alcohol, adansonia digitata seed oil*, balanites roxburghii seed oil*, arachidyl glucoside, cetearyl glucoside, passiflora incarnata flower extract*, biosaccharide gum-1, isoamyl cocoate, helichrysum italicum flower water*, myrtus communis leaf water*, hydroxyacetophenone, potassium cetyl phosphate, phenoxyethanol, xanthan gum, parfum, tetrasodium glutamate diacetate, tocopherol, ascorbyl palmitate, lecithin, citric acid, lactic acid, benzyl alcohol, sodium benzoate, potassium sorbate, cinnamyl alcohol, coumarin, geraniol, limonene, linalool, hexyl cinnamal.
*organike

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem fytyre i lehte normalizues”
Shporta e blerjeve