Krem fytyre ushqyes i pasur

In stock

3200 LEK

Krem nate hidratues dhe anti-age per lekure nga normale deri ne shume te thate, te stresuar, te pjekur dhe qe kane nevoje per shume perkujdesje.

• Produkt organik
• Dermatologjikisht e testuar
• Vegan dhe nickel tested
• Made in Italy
• 50 ml

In stock

Shto ne Liste
Categories: ,

Krem nate i perbere nga vaji i baobabit, qiriri i luleve te mimozes dhe vaj hurmash arabie. Emulsion teper i pasur, me veti te larta ushqyese, reintegruese dhe anti-age, dhuron nje hidratim efikas te shtresave siperfaqesore te epidermes. Fale prezences se polisakarideve natyrale te perftuara nga biofermentimi me teknologjite me moderne, eshte ideal per lekurat nga normale deri te te thata, duke qene keshtu vecanerisht i pershtatshem per lekurat e maturuara, te lodhura dhe me me shume nevoje.

Perdorimi: ne darke, aplikojeni ne fytyren e lare dhe lehtesisht te njome dhe masazhoni ne menyre delikate deri ne perthithjen e plote nga lekura.

Principet aktive: vaj baobabi, vaj i hurmave te arabise, qiri i luleve te mimozes dhe ekstrakt i luleve te jaseminit.

Nuk permban:
• Parabene
• Silikone
• Petrolatum
• Vajra mineral
• PEG, PPG, EDTA
• Alkool
• SLS, SLES, BHA, BHT, OGM,
• Ingrediente me prejardhje shtazore
• Lanoline dhe ngjyryes.

– Produkt i testuar dermatologjikisht dhe per nikelin, i nenshtruar kontrollit mikrobiologjik per te siguruar sigurine maksimale higjenike dhe ruajtese te produktit.
– Vegan dhe jo i testuar tek kafshet: i prodhuar ne nje laborator i cili nuk perdor asnje perberes me origjine shtazore dhe qe garanton nje politike biznesi ‘cruelty free’ kunder cdo lloj eksperimentimi te kafshet si tek perberesit ashtu edhe tek produkti final.
– I amballazhuar me nje packaging higjenik dhe elegant marre nga PET, i ricikluar dhe i garantuar per perdorim kozmetik/ushqimor.

 

INCI: aqua, dicaprylyl carbonate, glycerin, cetearyl alcohol, isoamyl laurate, jojoba esters/helianthus annuus (sunflower) seed wax/acacia decurrens flower wax /polyglyceryl-3, adansonia digitata seed oil*, argania spinosa kernel oil*, balanites roxburghii seed oil*, glyceryl behenate, cetearyl glucoside, biosaccharide gum-1, isoamyl cocoate, jasminum officinale flower extract*, hydroxyacetophenone, potassium cetyl phosphate, phenoxyethanol, xanthan gum, parfum, tetrasodium glutamate diacetate, tocopherol, ascorbyl palmitate, lecithin, citric acid, lactic acid, benzyl alcohol, sodium benzoate, potassium sorbate, cinnamyl alcohol, coumarin, geraniol, limonene, linalool, hexyl cinnamal.
*organike

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem fytyre ushqyes i pasur”
Shporta e blerjeve