Krem hidratues mbrojtes

Out of stock

3200 LEK

Krem dite ekuilibrues, antioksidant dhe mbrojtes per lekure normale, mikse apo te ndjeshme.

• Produkt organik
• Dermatologjikisht e testuar
• Vegan dhe nickel tested
• Made in Italy
• 50 ml

Out of stock

Shto ne Liste
Categories: ,

Krem dite me ekstrakte te lules se jaseminit, vajit te jojobes dhe qiri luledielli. Emulsion me nje formule te ekuilibruar, fale prezences se nje kompleksi inovatitv polisakaridesh, me ekstrakte jasemini dhe vitamina E dhe C antioksiduese, ofron nje aksion thellesisht hidratues dhe mbrojtes. Perthithet me lehtesi, duke qene keshtu e pershtatshme per lekurat nga normale te ato mikse, edhe ne rast ndjeshmerie. Ideale edhe si baze per tualetin.

Perdorimi:
Ne mengjes, aplikojeni ne fytyre te lare dhe masazhoni ne menyre delikate deri ne perthithje te plote nga lekura.

Principet aktive: ekstrat i luleve te jaseminit, vaj jojoba dhe qiri luledielli.

– Produkt i testuar dermatologjikisht dhe per nikelin, i nenshtruar kontrollit mikrobiologjik per te siguruar sigurine maksimale higjenike dhe ruajtese te produktit.
– Vegan dhe jo i testuar tek kafshet: i prodhuar ne nje laborator i cili nuk perdor asnje perberes me origjine shtazore dhe qe garanton nje politike biznesi ‘cruelty free’ kunder cdo lloj eksperimentimi te kafshet si tek perberesit ashtu edhe tek produkti final.
– I amballazhuar me nje packaging higjenik dhe elegant marre nga PET, i ricikluar dhe i garantuar per perdorim kozmetik/ushqimor.
– Nuk permban: Parabene, silikone, petrolate, vajra minerale, PEG, PPG, EDTA, alkol, SLS, BHA, BHT, OGM, lanoline dhe ngjyrues.

INCI: aqua, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, isoamyl laurate, glycerin, jojoba esters/helianthus annuus (sunflower) seed wax/acacia decurrens flower wax/polyglycerin-3, glyceryl behenate, cetearyl glucoside, jasminum officinale flower extract*, adansonia digitata seed oil*, balanites roxburghii seed oil*, biosaccharide gum-1, isoamyl cocoate, hydroxyacetophenone, potassium cetyl phosphate, phenoxyethanol, xanthan gum, parfum, tetrasodium glutamate diacetate, tocopherol, ascorbyl palmitate, lecithin, citric acid, lactic acid, benzyl alcohol, sodium benzoate, potassium sorbate, cinnamyl alcohol, coumarin, geraniol, limonene, linalool, hexyl cinnamal.
*organike

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem hidratues mbrojtes”
Shporta e blerjeve