Krem per pastrimin e fytyres dhe heqjen e tualetit

In stock

3000 LEK

Per te gjitha llojet e lekures.

Emulsion i bute, pastron ne menyre delikate dhe efikase fale formules dermo-affine. Nuk eshte shkumoze dhe nuk permban surfactant, hidraton dhe mbron lekuren duke e lene te bute e te mendafshte.

• Produkt organik
• Dermatologjikisht i testuar
• Vegan dhe nickel tested
• Made in Italy
• 100 ml

In stock

- +
Shto ne Liste
Categories: ,

Perdorimi:
Masazhoni kremin me levizje rrethore ne fytyre te njome, mengjes dhe darke, me pas shpelajeni me uje te ngrohte. Ideal per t’u perdorur ne kombinim me picete ne mikrofiber ose doreza per fytyren.

Principet aktive: Esktrakte te orizit, vaj bajamesh te embla, uje trendafili.

Nuk permban:
• Parabene
• Silikone
• Petrolatum
• Vajra mineral
• PEG, PPG, EDTA
• Alkool
• SLS, SLES, BHA, BHT, OGM,
• Ingrediente me prejardhje shtazore
• Lanoline dhe ngjyryes.

– Produkt i testuar dermatologjikisht dhe per nikelin, i nenshtruar kontrollit mikrobiologjik per te siguruar sigurine maksimale higjenike dhe ruajtese te produktit.
– Vegan dhe jo i testuar tek kafshet: i prodhuar ne nje laborator i cili nuk perdor asnje perberes me origjine shtazore dhe qe garanton nje politike biznesi ‘cruelty free’ kunder cdo lloj eksperimentimi te kafshet si tek perberesit ashtu edhe tek produkti final.
– I amballazhuar me nje packaging higjenik dhe elegant marre nga PET, i ricikluar dhe i garantuar per perdorim kozmetik/ushqimor.

INCI: aqua, prunus amygdalus dulcis oil, glycerin, isoamyl laurate, cetearyl alcohol, jojoba esters/helianthus annuus (sunflower) seed wax/acacia decurrens flower wax /polyglyceryl-3, glyceryl behenate, cetearyl glucoside, adansonia digitata seed oil*, balanites roxburghii seed oil*, isoamyl cocoate, rosa damascena flower water*, oryza sativa extract*, hydroxyacetophenone, potassium cetyl phosphate, phenoxyethanol, xanthan gum, parfum, tetrasodium glutamate diacetate, tocopherol, ascorbyl palmitate, lecithin, citric acid, lactic acid, benzyl alcohol, sodium benzoate, potassium sorbate, limonene, coumarin, linalool.
*organike

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem per pastrimin e fytyres dhe heqjen e tualetit”
Shporta e blerjeve