Krem per depilim dhe rroje

In stock

1700 LEK

Emulsion i lehte detergjent me efekt embelsues dhe anti skuqje.

Mund te perdoret si krem depilues apo si krem rroje per meshkuj.

• Produkt organik
• Dermatologjikisht e testuar
• Vegan dhe nickel tested
• Made in Italy
• 200 ml

In stock

- +
Shto ne Liste
Categories: , ,

Kremi depilues i Bio Marines eshte nje emulsion i lehte per te pergatitur lekuren per depilimin me brisk. Tonifikon, hidraton dhe zbut epidermen duke qetesuar skuqjet dhe duke qetesuar lekuren e ndjeshme.

Principet aktive:
• Suko e aloe veres
• Gjalp Shea
• Vitamine E
• Vajra esenciale te selvise dhe bergamotit.

Perdorimi: per te hapur poret, lani lekuren me uje te vaket, me pas aplikoni kremin ne trup te njome dhe masazhojeni. Depiloni normalisht zonen e interesuar.

– Produkt i testuar dermatologjikisht dhe per nikelin, i nenshtruar kontrollit mikrobiologjik per te siguruar sigurine maksimale higjenike
dhe ruajtese te produktit.
– Vegan dhe jo i testuar tek kafshet: i prodhuar ne nje laborator i cili nuk perdor asnje perberes me origjine shtazore dhe qe garanton nje politike
biznesi ‘cruelty free’ kunder cdo lloj eksperimentimi te kafshet si tek perberesit ashtu edhe tek produkti final.
– I amballazhuar me nje packaging higjenik dhe elegant marre nga PET, i ricikluar dhe i garantuar per perdorim kozmetik/ushqimor.
– Nuk permban: Parabene, silikone, petrolate, vajra minerale,  PEG, PPG, EDTA, alkol, SLS, BHA, BHT, OGM, lanoline dhe ngjyrues.

 

Ingredients (INCI): Aqua, Ricinus communis seed oil, Glycerin, Cetearyl alcohol, Butyrospermum parkii butter, Glyceryl stearate, Coco-glucoside, Aloe barbadensis leaf juice*, Citrus aurantium bergamia fruit oil*, Cupressus sempervirens leaf/nut/stem oil*, Tocopherol, Xanthan gum, Sodium lauroyl glutamate, Sodium stearoyl lactylate, Potassium cetyl phosphate, Lecithin, Ascorbyl palmitate, Tetrasodium glutamate diacetate, Lactic acid, Sodium benzoate, Benzyl alcohol, Parfum, Geraniol**, Limonene**, Linalool**

 

* organike

** nga vajra esenciale natyrale

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem per depilim dhe rroje”
Shporta e blerjeve