Krem per syte Anti-Fatigue

In stock

4400 LEK

Smart Antioxidant – Anti-fatigue eye cream

Hidraton, tonifikon dhe ndriçon. Redukton rrudhat e lehta, rrathet e zinj dhe fryerjen.
Perberja unike shume shtresore e ketij kremi forcon dhe zbut shenjat e lodhjes.
Perberja e antioksidanteve ‘SMART’ si likeni, myshku, fieri dhe alchemilla hidraton dhe korrigjon linjat dhe rrudhat e lehta.
Aescin-a natyrale stimulon qarkullimin dhe forcon kapilaret duke ulur fryerjen, reduktuar rrathet e zinj dhe duke ndriçuar zonen e syve.

Per te gjitha llojet e lekurave.

  • Produkt organik
  • Made in EU
  • 15 ml

In stock

- +
Shto ne Liste

Radikalet e lira, armiku numer nje i rinise se lekures, jane molekula oksigjeni teper reaktive, te prodhuara nga ndotja ambjentale, rrezatimi dhe kimikatet. Radikalet e lira sulmojne lekuren tone çdo dite, duke shkaktuar plakje te parakohshme. Fatmiresisht, ekziston nje mekanizem mbrojteje ndaj demeve te tyre – antioksidantet qe nderveprojne me radikalet e lira, duke parandaluar demtimin e strukturave te shendetshme te lekures. Shume nga antioksidantet thelbesore duhet te merren nepermjet ushqimit dhe produkteve skincare. Per te mbrojtur qelizat e lekures nga radikalet e lira, aplikimi lokal konsiderohet me efektiv se konsumimi oral. Shume bime permbajne perqendrime shume te larta antioksidantesh te çmuar, keshtu qe produktet kozmetike me baze ekstraktesh bimore, sigurojne nje mbrojtje efikase ndaj plakjes se parakohshme dhe ndihmojne ne rigjallerimin e lekures.

SMART ANTIOXIDANTS eshte nje perzierje unike e ekstrakteve te bimeve pyjore qe permbajne antioksidante ne perqendrime te larta. Alchemilla permban polifenole te afta per te neutralizuar deri ne 90% te demeve te radikaleve te lire. Fieri siguron nje aktivitet te forte frenues ndaj enzimave degraduese te kolagjenit. Likeni qeteson dhe zbut lekuren e thate, ndersa myshku eshte nje ruajtes shume i mire i ujit te nevojshem te shtreses hidrolipide te lekures.

Linja Smart Antioxidant eshte zhvilluar per shenjat e para te plakjes, lufton stresin ambjental dhe ndihmon ne parandalimin e plakjes se parakohshme. Eshte linja perfekte per te tridhjetat apo fundin e te njezetave.

Perdorimi: Aplikoni 4 pika rreth syrit dhe perhapeni me gishtin e unazes. Perdoreni ne mengjes dhe darke.

INCI: Aqua Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Isoamyl Laurate, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Dipalmitoyl hydroxyproline, Sodium levulinate, Palmitic acid, Stearic Acid, Arachidyl Glucoside, Propanediol, Aroma, Titanium Dioxide (CI 77891), Sodium anisate, Mica ( CI 77019 ), Aesculus Hippocastanum (Horse-chestnut) Seed Extract, Alchemilla Vulgaris (Lady’s Mantle) Extract, Calendula Officinalis (Calendula) Flower Extract, Chamomilla Recutita (Camomile) Flower Extract, Coco Glucoside, Sodium PCA, Xanthan Gum, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Polypodium Vulgare Rhizome (Fern) Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium phytate, Tocopherol, Xylitol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Lactic Acid, Cetraria Islandica Thallus (Lichen) Extract, Citric acid, Sphagnum Magellanicum (Moss) Extract, Vanillin, Escin, Limonene, Benzyl Salicylate, Citral, Linalool, Eugenol

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem per syte Anti-Fatigue”
Shporta e blerjeve