Krem sapuni Sebo-Lift per fytyren (lekure e yndryshme/me akne)

Out of stock

2500 LEK

 

Purifikues, eksfoliues, regjes, ekuilibrues i yndyres, hidratues, zbutes, antioksidant, me perberes antibakteriale.

Krem lehtesisht acid e qe shkumon pak, ka nje arome te fresket dhe hipoalergjenik, per perdorfim te perditshem ne mengjes dhe darke, para aplikimit te kremit.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 150 ml

Out of stock

Shto ne Liste

Qellimet e produktit:
• Pastron lekuren dhe poret nga sebumi i tepert dhe vepron kunder rigjenerimit te tij
• Pastron me efikasitet dhe me delikatese nderkohe qe rinderton nje shtrese te holle hidro lipide per te parandaluar rikthimin e sebumit
• Ndihmon te ngushtimin e poreve
• Ndihmon ne eliminimin e qelizave te vdekura dhe stimulon rigjenerimin qelizor
• Qeteson skuqjet
• Ul shtimin bakterial
• Pasuron lekuren me antioksidante

Perdorimi: Vetem perdorim i jashtem. Perdoreni ne mengjes dhe darke ne fytyre te lagur dhe masazhoni me delikatese; nese mundeni, lereni te veproje per 2 minuta ne lekura dhe me pas shpelajeni. E keshillueshme gjithashtu per t’u perdorur ne dush per pjeset e trupit te prekura nga aknet.

Perberesit kryesore funksionale: ekstrakte nga gjethet e ullirit, Geshtenje, Selvi, Rukola, Miks aktiv me AHA (nga molla, limoni, rrushi i kuq, krunde gruri), Betaine natyrale, Pantenol, Mjalte, Zink, Vaj Luledielli, Vitamine E.

INCI: Aqua, Helianthus annuus seed oil*, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Glutamate, Disodium Cocoamphodiacetate, Panthenol, Sorbitan Sesquicaprylate, Betaine, Glycerin°, Cupressus sempervirens leaf/stem extract*/***, Hydrolyzed Eruca sativa leaf, Mel*, Xanthan gum, Castanea sativa bark extract*/***, Olea europaea leaf extract*/**, Zinc Gluconate, Tartaric acid°°°, Pyrus malus fruit extract*/°°°, Citrus limon fruit extract*/°°°, Citric Acid°°°, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed grape fruit*/°°°, Hydrolyzed wheat bran*/°°°, Ascorbic acid, Parfum*°*, Sodium Chloride, Sodium benzoate, Potassium sorbate, Ethylhexyl Glicerin, Phenoxyethanol.
* Organike
** Krijuar nga PHYTOLAB, Qendra Shkencore dhe Teknologjike e Universitetit te Firences
*** Ekstrakt phytocomplex ekskluziv i Domus Olea Toscana
° Origjine bimore
°°° Miks aktiv me AHA.
*°*Pa alergjene Reg.EUR.1223/2009

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem sapuni Sebo-Lift per fytyren (lekure e yndryshme/me akne)”
Shporta e blerjeve