Krem trupi anti celulit Lipo-Drena-Lift

In stock

5500 LEK

 

Hollues, kullues, lifting, antioksidant, modelues, zbutes i shenjave te celulitit ne kembe, te pasme, bark dhe krahe.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 150 ml

In stock

- +
Shto ne Liste

Kremi Lipo-Drena-Lift i Domus Olea Toscana eshte nje emulsion i dendur dhe i perqendruar i cili vepron me efikasitet kunder shenjave te celulitit (lekura e portokallit) dhe permireson tonin dhe pamjen e lekures. Te perdoret çdo dite per nje lekure te tonifikuar, te ushyqer, te bute, te lemuar dhe me pak te fryre.

Perberesit specifike:
• Ekstrakt i Droseres: hollues dhe rimodelues. Vepron me efikasitet tek shenjat e celulitit
• Kafeine, Escin, Ashe, Dredhke, Meshteken, Argjinare: ndihmojne ne kullimin e lengjeve te teperta, permiresojne elasticitetin dhe tonin e lekures duke larguar toksinat nga indet dhe permiresuar imperfeksionet e lekures te shkaktuara nga celuliti
• Acide frutash (AHA nga rrushi, molla, limoni dhe gruri): stimulojne me delikatese rigjenerimin qelizor dhe eliminojne qelizat e vdekura, zbusin dhe ndricojne lekuren
• Ekstrakte te Chili-t: sjell gjakun ne siperfaqen e lekures per te lehtesuar perthithjen e perberesve funksionale
• Kolagjen bimor: ruan hidratimin dhe ka nje efekt lifting te menjehershem
• Mjalt, glicerine vegjetale, sorbitol: hidratues dhe humektant.
• Vaj kernel i kajsise, vaj kernel i pjeshkes, gjalp Shea: shume ushqyes, hidratues, anti rrudhe

Perdorimi: aplikojeni 2 here ne dite per 15 dite. Per te rritur rezultatet, keshillohet te aplikohet ne vazhdim te pakten nje here ne dite. Aplikojeni ne zonat me interes dhe masazhoni me levizje te thella e te ngadalta, si rrethore dhe te trazuara, deri sa kremi te jete perthithur teresisht.
Pas aplikimit lani duart me kujdes. Vetem perdorim i jashtem ne lekure te shendetshme; evitoni kontaktin me syte dhe mukoza.

 

INCI: Aqua (Water), Olea Europaea (Olive) Leaf Extract*/**,Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Caprylic/ Capric Triglyceride, Glycerin°, Caffeine, Maris sal/Sea Salt, Myristyl Myristate, Cetyl Alcohol, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil*, Prunus Persica (Peach) Kernel Oil, Cetearyl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Mel/Honey*, Hydrolyzed Drosera Ramentacea Leaf, Palmitoyl Heptapeptide-5, , Palmitoyl Hexapeptide-19, Hydrolyzed Lycium Barbarum Fruit***, Betula Alba Leaf Extract*, Cynara Scolymus (Artichoke) Leaf Extract*, Ruscus Aculeatus Root Extract*, Tartaric Acid, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Citrus Limon Fruit Extract, Citric Acid, Hydrolyzed Grape Skin*, Hydrolyzed Wheat Bran*, Lecithin, Sorbitol, Xanthan Gum, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Retinyl Palmitate, Escin, Capsicum Annuum Fruit Extract*/*°, Acacia Senegal Gum°°, Parfum/Fragrance*°*, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxide.
* Organike
** Krijuar nga PHYTOLAB, Qendra Shkencore dhe Teknologjike e Universitetit te Firences ***Nga manaferra Goji te Toskanes, e zhvillur ne bashkepunim me nje spin-off te Universitetit te Bolonjes.
° Origjine bimore
°° Nga biosinteze bakteriale
°°°Kolagjen vegjetal
*°Nga speci djeges
°*Pa alergjene Reg.EUR.1223/2009.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem trupi anti celulit Lipo-Drena-Lift”
Shporta e blerjeve