Krem sapuni me vaj ulliri per trupin

Out of stock

1400 LEK

 

Pa parfumera, per lekura te ndjeshme.

Permban ekstrakte te kumakut, aloes, hamamelis dhe rrushit te kuq. PH 5-5,5

• Produkt organik
• Made in Italy
• 250 ml

Out of stock

Shto ne Liste
Categories: , ,

Ky krem sapuni eshte krijuar duke menduar per lekurat me te ndjeshme, ato qe nuk tolerojne ingrediente agresive, qe skuqen lehtesisht dhe per ata qe kerkojne nje sapun qe lan ne menyre delikate, duke lene lekure te bute pa helmuar token tone.

Sapuni eshte i formuluar ne kete menyre:ka nje baze vaj ulliri organik ekstra te virgjer, i pasur me tokoferole dhe vitamina, substanca te cmuara per te mbrojtur dhe ristrukturuar lekuren.

Ekstrakte te calendules dhe hamamelis: veti qetesuese dhe antiinfiamatore per ta bere kete krem sapuni akoma me te pasur dhe perfekte edhe per lekurat e skuqura dhe te irrituara.

Dermatologjikisht e testuar, e pershtatshme per lekura te ndjeshme dhe per femije.

INCI: Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Hamamelis Virginiana Leaf Water*, Coco-Glucoside, Olea Europaea Fruit Oil*, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Calendula Officinalis Flower Extract*, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Glycine Soja Oil Unsaponifiables, Polyglyceryl-10 Laurate, Glycerin, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Sodium Phytate, Sodium Dehydroacetate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Lactic Acid. (* organike )

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Krem sapuni me vaj ulliri per trupin”
Shporta e blerjeve