Lares per fytyren me 4 funksione

In stock

4500 LEK

 

Krem me 4 aksione: lares, pastrues i tualetit te fytyres, pastrues tualeti per syte, maske hidratuese dhe antioksiduese.

Per te gjitha llojet e lekures.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 200 ml

In stock

Shto ne Liste
Categories: , ,

Permban:

Biolikuefate te lekures se rrushit biologjik: aksion i fuqishem antioksidues. Ruan hidratimin dhe elasticitetin e lekures, e mbron nga demet e plakjes nga ekspozimi ndaj diellit, permireson mikroqarkullimin dhe favorizon qarkullimin korrekt vaskular duke mbrojtur indet.

Manat Goji biologjike: te pasura me karotenoide, proteina, kripera minerale (zink dhe selen), vitamina (E, B1 dhe C) ka nje fuqi te madhe antioksiduese, ka funksion mbrojtes ndaj stresit oksidues dhe efekt anti age.

Gjalp shea biologjik: elasticizues, mbrojtes

Ekstrakt kamomili biologjik: ka veti zbutese, qetesuese dhe shkrirese. Stimulon funksionimin e mikroqarkullimit dhe ndihmon sintezen e kolagjenit dhe acidit hjaluronik duke favorizuar keshtu riparimin e epidermes dhe te dermes. Ka nje aksion hidratues, qetesues dhe zbutes, ideal per lekurat e thata ose te irrituara.

Vitamine E natyrale: miks tokoferolesh antioksiduese

Detergjente me origjine vegjetale: respektojne lekuresn pa ndryshuar pH fiziologjik.

Perdorimi: Per larjen e fytytres, aplikoni produktin ne lekure, qafe dhe dekolte, masazhoni me levizje rrethore dhe beni shpelarjen; per heqjen e tualetit aplikoni produktin me nje disk pambuku dhe me pas beni shpelarjen; per ta perdour si maske, aplikoni nje sasi te bollshme te kremit ne fytyre, qafe dhe dekolte, lereni rreth 2 minuta dhe me pas beni shpelarjen.

INCI: Aqua [Water], Cetearyl alcohol, Glycerin, Myristyl lactate, Glyceryl stearate, Sodium cocoyl glutamate, Hydrolyzed grape fruit skin*, Butyrospermum parkii (Shea butter) butter*, Lycium barbarum fruit extract*, Chamomilla recutita (Matricaria) extract*, Panthenol, Phenethyl alcohol, Sodium lauroyl glutamate, Sodium stearoyl lactylate, Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Sodium cetearyl sulfate, Parfum [Fragrance]**, Xanthan gum, Ceratonia siliqua seed extract, Limonene**, Linalool**, Citric acid, Squalene, Sodium benzoate, Beta-sitosterol, Potassium sorbate.
* organike
** origjine natyrale

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Lares per fytyren me 4 funksione”
Shporta e blerjeve