Maske per fytyren purifikuese dhe riparuese Sebo-Lift

In stock

1000 LEK

 

Maske kremoze e cila dhuron nje qetesi te menjehereshme, me shume funksione:

• liron poret duke thithur sebumin e tepert dhe normalizon prodhimin e tij
• zbut lekuren dhe stimulon rigjenerimin qelizor
• hidraton dhe qeteson duke lehtesuar rindertimin e mburojes natyrale te lekures

• Produkt organik
• Made in Italy
• 20 ml

In stock

- +
Shto ne Liste

Rregulluese e sebumit, perthithese, rigjeneruese, qetesuese, hidratuese, antioksidante, zbutese dhe me veti antibakteriale per pikat e zeza dhe lekurat me akne.

E pershtatshme per lekura mikse ose te yndyrshme te dobesuara nga trajtimet eksfoliuese.

Perdorimi: perdoreni nje ose dy here ne jave ne lekuren e lare me kremin e sapunit Sebo-Lift ose me Masken Peeling Anti Age duke evituar konturin e syve. Mbajeni ne lekure per 15 minuta dhe me pas beni shpelarjen, mundesisht me ndihmen e nje sfungjeri delikat. Trajtimi me avull rrit efikasitetin e maskes.

INCI: Aqua, Glycerin°, Kaolin, Hydrolyzed Eruca sativa leaf, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Helianthus annuus seed oil*, Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Zinc Gluconate, Dicaprylyl Ether, Cupressus sempervirens leaf/stem extract*/***, Glyceryl Stearate, Mel*, Allantoin, Betaine, Vitis vinifera seed oil*, Azelaic Acid, Oryza sativa starch, Solum Fullonum, Niacinamide, Olea europaea leaf extract*/**, Castanea sativa bark extract*/***, Sodium Hyaluronate°°, Retinyl Palmitate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Magnesium Gluconate, Malachite extract, Sorbitol, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Lecithin, Xanthan Gum, Ascorbic Acid, Sodium Hydroxide, Parfum*°*, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Ethylhexyl Glicerin, Phenoxyethanol.

* Organike
** Krijuar nga PHYTOLAB, Qendra Shkencore dhe Teknologjike e Universitetit te Firences
*** Ekstrakt phytocomplex ekskluziv i Domus Olea Toscana
° Origjine bimore
°° Nga biosinteze bakteriale
*°*Pa alergjene Reg.EUR.1223/2009

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Maske per fytyren purifikuese dhe riparuese Sebo-Lift”
Shporta e blerjeve