Maske riparuese anti – ndotje me karbon dhe balte

In stock

3800 LEK

Smart anti – pollution charcoal&mud repair mask.

Lekure pa shkelqim, e skuqur apo me pore te mbyllura?
Ndihmojeni lekuren tuaj me kete aleat kunder ndotjes dhe plakjes se parakohshme, me efekt te dyfishte fale anti-oksidanteve si karboni dhe balta e zeze nordike. Purifikon dhe stimulon rigjenerimin qelizor. Largon papastertite dhe smogun e ngelur ne lekure. Dhuron nje super doze te vitamines A si nje korrigjuese te plakjes se parakohshme, vitamines B3 (niacin) si perfeksionuese te lekures, 17 aminoacide dhe minerale qe punojne per te reduktuar shenjat e para te plakjes dhe per te rikarikuar lekuren me energji dhe shkelqim.

  • Produkt organik
  • Made in EU
  • 60 ml

 

In stock

- +
Shto ne Liste

Personat qe ekspozohen me teper ndaj smogut dhe papastertive te ambjentit plaken me shpejt se ato qe jane me te mbrojtur ndaj tyre.
Ajri i ndotur urban shkakton reduktim te ndjeshem te shkelqimit natyral te lekures, jo njetrajtshmeri te struktures, lekure te skuqur dhe te lodhur. Antioksidantet mbrojne lekuren tuaj nga efektet e ajrit te ndotur dhe nje kujdesje e lekures e pasur me to mund edhe te korrigjoje disa nga demet e shkaktuara. Kjo formule anti-ndotje, e pasuruar me vitamine A, vitamin B3 dhe 17 aminoacide, largon qelizat e vdekura dhe papastertite e mbivendosura ne lekure, i dhuron lekures energji dhe shkelqim dhe ndihmon ne parandalimin e shenjave te para te plakjes.
Linja Smart Antioxidant eshte zhvilluar per shenjat e para te plakjes, lufton stresin ambjental dhe ndihmon ne parandalimin e plakjes se parakohshme. Eshte linja perfekte per te tridhjetat apo fundin e te njezetave.

Perdorimi: Aplikojeni ne fytyren e lare, lereni per 5-10 minuta. Shpelajeni me uje te bollshem. Perdoreni 2-3 here ne jave.

INCI: Aqua, Sapropel Mud, Diatomaceous Earth, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Charcoal Powder, Glyceryl Stearate Citrate, Polyglyceryl-3 Stearate, Alchemilla Vulgaris (Lady’s Mantle) Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sphagnum Magellanicum (Moss) Extract, Cetraria Islandica Thallus (Lichen) Extract, Polypodium Vulgare Rhizome (Fern) Extract, Sodium levulinate, Sodium anisate, Glyceryl Caprylate, Xylitylglucoside, Xanthan Gum, Sodium PCA, Tocopherol, Aroma, Propanediol, Anhydroxylitol, Sodium phytate, Citric acid, Xylitol, Lactic Acid, Limonene

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Maske riparuese anti – ndotje me karbon dhe balte”
Shporta e blerjeve