S12 Serum anti-age mbrojtje globale SPF 30

In stock

4500 LEK

 

Serum per fytyren dhe trupin me mbrojtje te larte, i lehte dhe i padukshem ne fytyre. Mbrojtje e vazhdueshme gjate gjithe vitit: i perdorur vetem gjate ekspozimit ne diell, gjate gjithe vitit para kremit hidratues ose poshte tualetit si nje serum normal anti-age.

Formule qe perthithet shpejt dhe ka aksion te trefishte: mbrojtes, korrigjues dhe antiaging, i testuar per te mbrojtur lekuren nga rrezet UVA, UVB, Infrarossi dhe Drita Blu.

Rezistent ndaj ujit.

 

• Produkt organik
• Made in Italy
• 100 ml

In stock

- +
Shto ne Liste
Categories: , ,

Nga Purophi vjen nje serum inovativ me aksion antiage, i studiuar per te mbrojtur lekuren nga rrezet e diellit (dhe jo vetem) pa hequr dore nga komforti, gjate 12 muajve te nje viti. SPF 30 garanton mbrojtje te larte nga demet e shkaktuara nga rrezatimet e diellit duke ngadalesuar plakjen e lekures.

Sfida e ketij produkti ishte arritja e vlerave te larta te SPF pa humbur ne anen shqisore dhe te sigurise. Jane zgjedhur filtra te gjenerates se fundit te mikroinkapsuluara (te veshura me nje shtrese natyrale qe garanton perthithjen nga lekura ne 0%), organike dhe inorganike totalisht inovative, “te paster” (jo petrolkimi), te afta per te valorizuar cilesite e seciles e duke minimizuar efektet “anesore”, dhe duke garantuar nje mbrojtje te sigurte. Sfida u fitua duke zhvilluar nje formule unike me mbrotje globale (UVA, UVB, IR, DRITE BLU) dhe natyrisht anti-age (RSF – mbrojtje kutane ndaj radikaleve te lira) per t’u perdorur gjate gjithe vitit.

Pluset e S12:

  • Mbrojtje globale (UVA, UVB, IR, DRITE BLU).
  • Mbrojtje te vazhdueshme gjate 12 muajve te vitit. Sistemi inovativ i perdorimit vjetor dhe jo sezonal: i vetem ne menyre direkte gjate ekspozimit ne diell, gjate gjithe vitit poshte kremit ose tualetit si nje serum normal anti-age.
  • Filtra te gjenerates se fundit te mikroinkapsuluara qe garantojne 0% perthithje nga lekura, me filler dhe principe aktiev antiage qe mbrojne edhe nga njollat e moshes ose te diellit.
  • 0% silikone, petrolate, parabene, sls, peg, ppg.
  • Ndjeshmeri shume te mire ne lekure
  • Waterproof.

Filtrat e perdorur:

Filter inorganik (mineral) – Bioksid titani i mikroinkapsuluar. Filter UVA\UVB i gjenerates se fundit, me nje shtrese natyrale, anti-age qe i dhuron lekures mbrojtje maksimale dhe e ben te duket gjithmone te re e te shendetshme.

Filtra organike te mikroinkapsuluar. Per te minimizuar “efektet anesore” dhe perqindjen e perdorimit te filtrave organike, eshte zgjedhur perdorimi i nje miksi filtrash organike te mikroinkapsuluar me Silice, nje oligoelement natyral qe perfaqeson perberesin kryesor te reres. Kjo perzierje filtrash transformon energjine e rrezeve diellore, si nxehtesia, ne energji vibracionale, duke minimizuar pasojat qe mund te provokoje ne lekure dhe duke treguar nje mbrojtje totale ndaj radikaleve te lira.

Filter mbrojtes IR dhe Drite Blu. S12 eshte testuar gjithashtu mbi kapacitetitn per te mbrojtur lekuren nga demet e shkaktuara nga IR dhe drita blu. Rrezatimi IR ka energjine me te ulet te spektrit por arrin lekuren duke provokuar deme ne thellesei. Origjina e ketij rrezatimi eshte zakonisht e lidhur me perdorimin e telefonave dhe e te gjithe pajisjeve elektronike ose e siperfaqeve qe reflektojne driten si bora, xhami, rera. Ne te vertete pjesa me e madhe e asaj qe perthithet vjen nga drita e diellit.

Perdorimi: Para dhe gjate ekspozimit ne diell, aplikoni S12 ne menyre homogjene ne fytyre dhe trup. Perserisni aplikimin ne menyre te shpeshte, sidomos pas larjes ne det. Gjate gjithe vitit, pas larjes se perditshme, aplikoni S12 ne fytyre si trajtim antiage mbrojtes, para aplikimit te tualetit ose kremit te zakonshem.

 

INCI: Aqua, Octocrylene, Titanium dioxide (nano) [Titanium dioxide], BisPropylheptyl carbonate, Titanium dioxide, Sorbitol, Diethylhexyl sebacate, Butyl methoxydibenzoylmethane, Polyglyceryl-6 stearate, Phenoxyethyl caprylate, Mica, Silica, Tuber magnatum extract, Sodium hyaluronate, Dicaprylyl carbonate, Phenoxyethanol, Polyhydroxystearic acid, Stearic acid, Alumina, Parfum [Fragrance], Diethylhexyl syringylidenemalonate, Xanthan gum, Glycerin, Polyglyceryl-6 behenate, PVP, Tin oxide, Lauryl alcohol, Ethylhexylglycerin, Myristyl alcohol, Caprylic/capric triglyceride, Tocopherol, Squalene, Beta-sitosterol, Potassium sorbate, Sodium benzoate.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “S12 Serum anti-age mbrojtje globale SPF 30”
Shporta e blerjeve