Serum anti age kunder njollave

In stock

11500 LEK

 

Nje kombinim special ingredientesh aktive per nje forcim, mbushje dhe depigmentin intensiv.

Permban nje perzierje sinergjike te 10 ingredienteve aktive natyrale (sheqerera, kerpudha, bime, lule, fruta) me aksion zbardhues te cilat e bejne formulen te jete perfekte per trajtimin e fotoplakjes (plakjes se lekures nga qendrimi i gjate dhe jo i mbrojtur nen rrezet e diellit), pigmentimit jo te rregullt dhe njollave tipike te moshes.

Per lekura te maturuara.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 30 ml

In stock

- +
Shto ne Liste
Categories: , ,

Permban:

Acid hjaluronik: i jep lekures force dhe rezistence, tonifikon, ruan molekulat e ujit, hidraton, ka nje efekt terheqes dhe elasticizues fale te cilit rrudhat minimizohen dukshem

Biolikuefate te lekures se domates: mbron nga radikalet e lire dhe nga efektet e demshme te rrezatimeve diellore

Nicotinammide: vjen nga fermentimi i majase dhe eshte nje ingredient natyral qe stimulon prodhimin e kolagjenit, sintezen e ADN dhe rritjen e qelizave te lekures

N-Acetil glucosammina: prodhohet nga fermentimi i kerpudhes Tricholoma Matsutake Extract. Ka funksion antioksidues, anti inflamator dhe frenon melanogjenezen (duke sjell minimizimin e njollave te lekures)

Centella aziatike: ul sintezen e melanines

Molle: e pasur me polifenole natyrale me veti anti inflamatore dhe antioksiduese

Ergosterol: vjen nga kerpudha Tricholoma Matsutake Extract. Ka veti anti inflamatore

Galactoarabinan (bima e dashurise ose Oxalis Triangularis Extract): veti antioksiduese dhe anti inflamatore

Ekstrakt i cajit jeshil biologjik: veti te spikatura antioksiduese, ka nje funksion mbrojtes per mikroqarkullimin, lufton radikalet e lira dhe ka veti anti age. Permban teofiline e cila aktivizon metabolizmin, favorizon kullimin e lengjeve dhe lehteson eliminimin e grumullimeve dhjamore. Ka funksion dermopurifikuese dhe regjese, te dobishme ne trajtimin e lekures se yndyrshme dhe te papaster.

Glicosaminoglicani (GAGs): prekursore te acidit hjaluronik, hidratues dhe agjente transportues

Ekstrakt i jamballit (liquirizia) biologjik: ka aksion anti inflamator dhe depigmentues te njollave te krijuara nga plakja dhe rrezatimet diellore

Ascorbil glucoside: neutralizon radikalet e lira, mbron qelizat nga stresi oksidues. Rrit sintezen e kolagjenit duke i bere rrudhat me pak te dukshme. Ka veti anti inflamatore, mbrojtese nga plakja nga rrezet e diellit dhe sjell nje ulje te hiperpigmentimit.

Perdorimi: aplikojeni ne fytyre, qafe dhe dekolte dhe masazhoni deri ne perthithje te plote nga lekura.

INCI: Aqua [Water], Niacinamide, Polyglyceryl-4 caprate, Ascorbyl glucoside, Sodium hyaluronate, Hydrolyzed grape fruit skin*, Hydrolyzed tomato skin°, Broussonetia kazinoki root extract, Morus alba bark extract, Pyrus malus (Apple) fruit extract, Camellia japonica leaf extract, Centella asiatica extract, Camellia sinensis leaf extract, Galactoarabinan, Ergosterol, Glycyrhiza glabra (Licorice) root extract*, Phenethyl alcohol, Acetyl glucosamine, Ethylhexylglycerin, Parfum [Fragrance]**, Glycerin, Limonene**, Linalool**, Citral, Coumarin**, Sodium benzoate, Potassium sorbate.
*organike
° e patentuar IP RM2007A000651
**origjine natyrale

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Serum anti age kunder njollave”
Shporta e blerjeve