Serum anti imperfeksione Sebo-Lift (per akne)

In stock

1800 LEK

 

Regjes, rregullues i sebumit, anti irritime, antioksidant, zbutes, me veti antibakteriale per nje largim te shpejte te pucrrave.

Trajtim lokal intensiv SOS per te shpetuar nga pucrrat me shpejte.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 8 ml

In stock

- +
Shto ne Liste

Aplikojeni tek zona ku shihni shenjat e para te skuqjes per te parandaluar krijimin e pucrres, irritimin, shtimin bakterial dhe per lejuar nje rjedhje korrekte te kanalit dhjamor. Than pucrren e krijuar me nje aksion regjes, antibakterial, qetesues duke lehtesuar plagen dhe stimuluar rigjenerimin qelizor.

Perdorimi: Perdoreni ne darke ne lekuren me njolle pas larjes me kremin e sapunit Sebo-Lift. Prisni qe serumi te perthithet para se te aplikoni kremin e fytyres. Produkti kryen funsionin e tij duke krijuar nje shtrese te holle ne lekure e cila mund te hiqet lehtesisht ne mengjes me larjen. Produkti mund te perdoret disa here brenda dites. Evitoni ekspozimin e drejtperdrejte ne driten e diellit.

Perberesit kryesore funksionale: Ekstrakt nga gjethet e ullirit, Geshtenje, Selvi, Rukola, Acid salicilik, Acid glikolik, Miks aktiv me AHA (nga molla, limoni, rrushi i kuq, krunde gruri), Acid azelaik, VIT. A, E, C, PP, Zink, Magnez, Jamball, Alantoine, Alkol, Niseshte, Vaj i jojobes.

INCI: Aqua, Hydrolyzed Eruca sativa leaf, Dicaprylyl Ether, Helianthus annuus seed oil*, Methyl Glucose Sesquistearate, Zinc Gluconate, Cupressus sempervirens leaf/stem extract*/***, Tocopheryl Acetate, Vitis vinifera seed oil*, Cetyl Alcohol, Glycerin°, Castanea sativa bark extract*/***, Azelaic Acid, Salicylic Acid, Niacinamide, Panthenol, Mel*, Betaine, Olea europaea leaf extract*/**, Sodium Hyaluronate°°, Sodium Pca, Glycolic Acid, Pyrus malus fruit extract*/°°°, Hydrolyzed Grape fruit*/°°°, Citrus limon fruit extract*/°°°, Hydrolyzed wheat bran*/°°°, Tartaric acid°°°, Citric acid°°°, Lactic Acid, Retinyl Palmitate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Lecithin, Sorbitol, Acacia senegal gum, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Magnesium Gluconate, Ascorbic acid, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Parfum*°*, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Ethylhexyl Glicerin, Phenoxyethanol.

* Organike
** Krijuar nga PHYTOLAB, Qendra Shkencore dhe Teknologjike e Universitetit te Firences
*** Ekstrakt phytocomplex ekskluziv i Domus Olea Toscana
° Origjine bimore
°° Nga biosinteze bakteriale
°°° Miks aktiv AHA.
*°*Pa alergjene Reg.EUR.1223/2009.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Serum anti imperfeksione Sebo-Lift (per akne)”
Shporta e blerjeve