Scrub trupi me kripera te Detit te Vdekur

In stock

2800 LEK

Maske eksfoliuese delikate qe stimulon rigjenerimin qelizor. Per te gjitha llojet e lekurave.

Maske eksfoliuese delikate, eliminon me delikatese shtresen e qelizave te vdekura te epidermes nepermjet nje aksioni delikat eksfoliues duke e lene lekuren te bute. Kokrrizat e kripes se Detit te Vdekur ndihmojne nderrimin epidermik dhe e lene lekuren te hidratuar, me shkelqim dhe te bute ne prekje.

• Produkt organik
• Dermatologjikisht i testuar
• Vegan dhe nickel tested
• Made in Italy
• 350 g

In stock

- +
Shto ne Liste
Categories: , ,

Perdorimi: aplikojeni ne lekure te njome, masazhoni me levizje rrethore per rreth 15 minuta duke insistuar me shume tek kofshet dhe te pasmet. Shpelajeni me uje te ngrohte dhe shampo. Me ftohtin produkti ngurtesohet, ne kete rast mjafton ta ngohni duke e vene konfeksionin e mbyllur ne uje te ngrohte ose siper kaloriferit 5 minuta para perdorimit.

Detaje te thelluara per perdorimin: si te liroheni nga qelizat e vdekura dhe te stimuloni mikroqarkullimin!
Pasi keni njomur mire lekuren e trupit, masazhoni scrub-in me delikatese per disa minuta. Mbuloni kembet dhe te pasmet me film plastik. Pas 5 minutash, beni shpelarjen dhe perdorni mundesisht nje sfungjer vegjetal. Fale ketij procesi, qelizat lirohen nga toksinat duke oksigjenuar indet dhe aktivizuar mikroqarkullimin.

Principet aktive: kripera te Detit te Vdekur, vaj kokosi, vitamine E dhe vajra esenciale te selvise dhe bergamotit.

Nuk permban:
• Parabene
• Silikone
• Petrolatum
• Vajra mineral
• PEG, PPG, EDTA
• Alkool
• SLS, SLES, BHA, BHT, OGM,
• Ingrediente me prejardhje shtazore
• Lanoline dhe ngjyryes

– Produkt i testuar dermatologjikisht dhe per nikelin, i nenshtruar kontrollit mikrobiologjik per te siguruar sigurine maksimale higjenike dhe ruajtese te produktit.
– Vegan dhe jo i testuar tek kafshet: i prodhuar ne nje laborator i cili nuk perdor asnje perberes me origjine shtazore dhe qe garanton nje politike biznesi ‘cruelty free’ kunder cdo lloj eksperimentimi te kafshet si tek perberesit ashtu edhe tek produkti final.
– I amballazhuar me nje packaging higjenik dhe elegant marre nga PET, i ricikluar dhe i garantuar per perdorim kozmetik/ushqimor.

INCI: sodium chloride, maris sal, cocos nucifera oil, Tocopheryl Acetate, cupressus sempervirens oil*, citrus aurantium bergamia fruit oil*, benzyl alcohol, Parfum, Limonene**, Linalool**
*organike
** nga vajra esenciale natyrale

Shporta e blerjeve