Smart antioxidant – Hidratues i lengshem per rrudhat e para

In stock

5000 LEK

Smart antioxidants – Fine line minimising day fluid.

Ky krem i lengshem dhe i lehte behet nje me lekuren duke dhuruar freski dhe mbrojtje gjate gjithe dites. I formuluar me perzierjen SMART ANTIOXIDANT me liken, myshk, fier dhe alchemilla per te dhene hidratim, per te korrigjuar shenjat e para te plakjes dhe per te zbutur rrudhat e lehta. Antioksidantet natyrale sigurojne nje mbrojtje te vazhdueshme per ruajtjen e kolagjenit dhe promovon tonifikimin e lekures.

Per lekure normale ose mikse.

  • Produkt organik
  • Made in EU
  • 50 ml

In stock

- +
Shto ne Liste

JENI ‘SMART’ NE LIDHJE ME SHENJAT E PARA?
Rrudha te lehta?
Lekure me pak elastike?
Pore te hapura?
Ton jo i njetrajtshem dhe njolla?
Keto jane shenjat e para te plakjes te shkaktuara nga radikalet e lira.

SMART ANTIOXIDANTS shenjestron shenjat e para te plakjes duke reduktuar krijimin e radikaleve te lira, duke i eliminuar ato dhe riparuar qelizat e lekures. Redukton 90% te demeve te radikaleve.

Radikalet e lira, armiku numer nje i rinise se lekures, jane molekula oksigjeni teper reaktive, te prodhuara nga ndotja ambjentale, rrezatimi dhe kimikatet. Radikalet e lira sulmojne lekuren tone çdo dite, duke shkaktuar plakje te parakohshme. Fatmiresisht, ekziston nje mekanizem mbrojteje ndaj demeve te tyre – antioksidantet qe nderveprojne me radikalet e lira, duke parandaluar demtimin e strukturave te shendetshme te lekures. Shume nga antioksidantet thelbesore duhet te merren nepermjet ushqimit dhe produkteve skincare. Per te mbrojtur qelizat e lekures nga radikalet e lira, aplikimi lokal konsiderohet me efektiv se konsumimi oral. Shume bime permbajne perqendrime shume te larta antioksidantesh te çmuar, keshtu qe produktet kozmetike me baze ekstraktesh bimore, sigurojne nje mbrojtje efikase ndaj plakjes se parakohshme dhe ndihmojne ne rigjallerimin e lekures.

SMART ANTIOXIDANTS eshte nje perzierje unike e ekstrakteve te bimeve pyjore qe permbajne antioksidante ne perqendrime te larta. Alchemilla permban polifenole te afta per te neutralizuar deri ne 90% te demeve te radikaleve te lire. Fieri siguron nje aktivitet te forte frenues ndaj enzimave degraduese te kolagjenit. Likeni qeteson dhe zbut lekuren e thate, ndersa myshku eshte nje ruajtes shume i mire i ujit te nevojshem te shtreses hidrolipide te lekures.

Linja Smart Antioxidant eshte zhvilluar per shenjat e para te plakjes, lufton stresin ambjental dhe ndihmon ne parandalimin e plakjes se parakohshme. Eshte linja perfekte per te tridhjetat apo fundin e te njezetave.

Perdorimi: Aplikoni nje sasi te bollshme ne fytyre dhe qafe te paster per te stimuluar shkelqimin natyral te lekures.

INCI:  Aqua, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Alcohol, Rosa Damascena (Rosa) Flower Water, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glycerin, Sucrose Distearate, Sucrose Stearate, Isoamyl Laurate, Microcrystalline Cellulose, Aroma, Propanediol, Xanthan Gum, Cellulose gum, Mica ( CI 77019 ), Titanium Dioxide (CI 77891), Cellulose, Alchemilla Vulgaris (Lady’s Mantle) Extract, Sodium PCA, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Polypodium Vulgare Rhizome (Fern) Extract, Sodium phytate, Xylitol, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Lactic Acid, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Cetraria Islandica Thallus (Lichen) Extract, Sphagnum Magellanicum (Moss) Extract, Citric acid, Limonene, Linalool, Eugenol, Benzyl Salicylate, Citral

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Smart antioxidant – Hidratues i lengshem per rrudhat e para”
Shporta e blerjeve