SOS – Krem hidratues per lekure ne nevoje

In stock

4800 LEK

SOS Hydra recharge cream.

Lekura juaj eshte e stresuar, e thate apo ndjeni qe terheq?
Kjo mund te jete nje shenje dehidratimi – nivel i reduktuar i lageshtise se lekures.
Krem ruajtes i ‘lageshtise’ se lekures, i pasuruar me antioksidante te bozhures nordike, fares se linit dhe acidit hjaluronik. Hidraton dhe qeteson lekuren e dehidratuar e te stresuar duke i dhuruar shkelqim. Vepron si nje shtrese mbrojtese ndaj demeve nga ambjenti, ky krem me konsistence te bute redukton  dukjen e rrudhave te lehta dhe siguron nje hidratim optimal.

PER TE GJITHA LLOJET E LEKURAVE, PER TE GJITHA GRUPMOSHAT. Veçanerisht i keshillueshem per lekurat e thata, te pahidratuara, te stresuara dhe te ndjeshme, lekure qe terheq apo qe eshte e vrazhde, pa shkelqim, linja apo rrudha te lehta. Ideale gjithashtu per meshkuj.

  • Produkt organik
  • Made in EU
  • 50 ml

In stock

- +
Shto ne Liste

I TESTUAR DHE APRVUAR NGA DERMATOLOGE KLINIKE:

Hidratimi i lekures rritet me 80% ne 4 jave perdorimi;
Rrit ne menyre te ndjeshme hidratimin ne krahasim me kontrollin.
I testuar ne 35 paciente me shenja domethenese dehidratimi

ÇFARE TJETER DUHET TE DINI?
Ekstrakti I rrenjes se bozhures ka aktivitet te larte antioksidues fale prezences se molekulave aktive si paeoniforin, proanthocyanidins dhe flavonoideve, permes te cilave mbrojne qelizat e lekures nga demet e ambjentit dhe plakjen e parakohshme. Mbron qelizat e epidermes njerezore nga demet e ADN te shkaktuara nga rrezatimet ultraviolet B (UVB). Nje test klinik tete javor me 20 vullnetare rezultoi ne nje reduktim domethenes te dukjes se rrudhave te fytyres. Polisakaridet e gjetura ne cipen dhe rrenjen e bozhures kane treguar aftesine per te stimuluar qelizat imune.

Perdorimi: Aplikojeni ne mengjes dhe/ose mbremje apo kurdohere qe lekura juaj eshte e thate ose e stresuar.

INCI: Aqua, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Alcohol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycery Stearate, Dicaprylyl Carbonate, Behenyl Alcohol, Rosa Damascena (Rosa) Flower Water, Hippophae Rhamnoides (Sea-buckthorn) Fruit Extract, Sodium PCA, Lecithin, Aroma, Cetearyl Alcohol, Cellulose, Stearic Acid, Palmitic acid, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract, Linum Usitatissimum (Flax/Linseed) Seed Extract, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Paeonia Lactiflora (Peonia) Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Sodium phytate, CI 77491 (Iron oxide), Tocopherol, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Lactic Acid, Citronellol, Geraniol, Benzyl Salicylate, Eugenol

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SOS – Krem hidratues per lekure ne nevoje”
Shporta e blerjeve