SOS – Maske hidratuese dhe ndriçuese

In stock

4800 LEK

SOS Hydra mask moisture+radiance.

Trajtim intensiv per lekure te thate, te tendosur, te stresuar dhe te pahidratuar.

EFEKTET DHE PERFITIMET:

  • Siguron nje komoditet te menjehershem, redukton terheqjen e lekures dhe parandalon kruajtjen.
  • Permban nje perzierje sheqernash natyrale hidratues, bozhure nordike, acid hjaluronik, fara lini dhe hither.
  • Permireson pamjen dhe ndjesine e lekures, siguron rezultate te menjehershme dhe te qendrueshme.
  • Parandalon nje dehidratim te perseritur.
  • E pershtatshme per te gjitha llojet e lekures, ledhaton lekures dhe largon ne moment shenjat e lodhjes.

Arome e bute dhe delikate.

  • Produkt organik
  • Made in EU
  • 60 ml

In stock

- +
Shto ne Liste

E bazuar ne ekstraktin e bozhures nordike, SOS INSTANT MOISTURE+RADIANCE HYDRA MASK siguron hidratim te forte te lekures, tonifikim, zbutje dhe efekt antioksidues dhe mbron lekuren nga demtimi ambjental dhe plakja e parakohshme. E pasuruar me fara lini dhe hither me veti anti antiinfiamatore, acid hjaluronik, i njohur per vetite e tij hidratuese te lekures.
Struktura unike e maskes imiton strukturen shume shtresore te lekures, duke e forcuar dhe mbushur kete, duke siguruar nje rehati dhe qetesim te menjehershem dhe duke rikthyer shkelqimin natyral.

Perdorimi: Perdoreni 2 here ne jave apo sa here qe lekura juaj ndjehet e etur, e pahidratuar apo e stresuar. Aplikojeni ne lekure te lare. Lereni te veproje per 15-20 minuta dhe shpelajeni. E pershtatshme per te gjitha llojet e lekures.
Vazhdoni me SOS HYDRA REPAIR INTENSIVE SERUM dhe/ose SOS HYDRA RECHARGE CREAM per te forcuar perfimitet hidratuese te maskes dhe per te siguruar nje mbrojtje te zgjatur ndaj dehidratimit.

 

INCI: Aqua, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Alcohol, Glycerin, Rosa Damascena (Rosa) Flower Water, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit Butter, Hippophae Rhamnoides (Sea-buckthorn) Fruit Extract, Sodium PCA, Stearic Acid, Palmitic acid, Aroma, Arachidyl Glucoside, Betaine, Linum Usitatissimum (Flax/Linseed) Seed Extract, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract, Paeonia Lactiflora (Peonia) Root Extract, Coco Glucoside, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydrolysed Glycosaminoglycans, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Tocopherol, Sodium phytate, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, CI 77491 (Iron oxide), Xylitol, CI 77492 (Iron oxide), Citronellol, Geraniol, Benzyl Salicylate, Eugenol

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SOS – Maske hidratuese dhe ndriçuese”
Shporta e blerjeve