SOS – Serum hidratues dhe riparues intensiv

In stock

5000 LEK

SOS Hydra repair intensive serum.

Produkti me i mire natyral ne Zvicer – fitues i çmimit ANNABELLE Prix de Beauté 2017 ne kategorine ‘Kozmetike Prestigjoze dhe e Mirenjohur’.

Lekura juaj eshte e stresuar, e thate apo ndjeni qe terheq?
Kjo mund te jete nje shenje dehidratimi – nivel i reduktuar i lageshtise se lekures.
SOS HYDRA REPAIR INTENSIVE SERUM eshte nje serum me fuqi profesionale, i krijuar per te rimekembur shtresat me te thella te lageshtise se lekures dhe balancuar lekuren tuaj te stresuar dhe dehidratuar. Shkencerisht e provuar per rritjen e rezervave ujore dermale dhe mbrojtjen e lekures nga demtimi i radikaleve te lira. Perzierja hidratuese e bozhures nordike, fara lini dhe acidit hjaluronik perthithet shpejt dhe me rezultate te zgjatura.

  • Produkt organik
  • Made in EU
  • 30 ml

In stock

- +
Shto ne Liste

Ideale per te gjitha llojet e lekurave, e te gjitha grupmoshave; veçanerisht i dobishem per ato me lekure te pahidratuar e te stresuar qe terheq dhe eshte e ashper, me rrudha te lehta dhe mungese shkelqimi. Nje zgjidhje e mire per lekuren e yndyrshme ne siperfaqe dhe te pahidratuar ne shtresat me te thella te saj.

ÇFARE TJETER DUHET TE DINI?
Ekstrakti I rrenjes se bozhures ka aktivitet te larte antioksidues fale prezences se molekulave aktive si paeoniforin, proanthocyanidins dhe flavonoideve, permes te cilave mbrojne qelizat e lekures nga demet e ambjentit dhe plakjen e parakohshme. Mbron qelizat e epidermes njerezore nga demet e ADN te shkaktuara nga rrezatimet ultraviolet B (UVB). Nje test klinik tete javor me 20 vullnetare rezultoi ne nje reduktim domethenes te dukjes se rrudhave te fytyres. Polisakaridet e gjetura ne cipen dhe rrenjen e bozhures kane treguar aftesine per te stimuluar qelizat imune.

I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT ne 35 paciente me shenja domethenese te dehidratimit te lekures.

Perdorimi: Aplikojeni ne lekure te lare dhe vazhdoni trajtimin me nje krem hidratues.
KESHILLE: perdoreni me SOS HYDRA RECHARGE CREAM per te arritur rezultatet me te mira.

INCI: Aqua, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Rosa Damascena (Rosa) Flower Water, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Sodium levulinate, Palmitic acid, Stearic Acid, Cellulose, Hippophae Rhamnoides (Sea-buckthorn) Fruit Extract, Sodium PCA, Aroma, Sodium anisate, Xanthan Gum, Lactic Acid, Sodium Hyaluronate, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Linum Usitatissimum (Flax/Linseed) Seed Extract, Paeonia Lactiflora (Peonia) Root Extract, Tocopherol, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract, Mica ( CI 77019 ), Titanium Dioxide (CI 77891), Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium phytate, CI 77491 (Iron oxide), CI 77492 (Iron oxide), Citronellol, Geraniol, Benzyl Salicylate, Eugenol

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SOS – Serum hidratues dhe riparues intensiv”
Shporta e blerjeve