Time Miracle – Krem anti-rrudhe per konturin e syve

In stock

5000 LEK

Time Miracle wrinkle smoothing eye cream.

Ky krem delikat hidratues forcon dhe rikonstrukton lekuren delikate rreth syve.
Shenjat e lodhjes, rrudhat e mimikes dhe linjat e holla reduktohen dukshem. E formuluar me teknolgjine e patentuar nga Madara, CELLULAR REPAIR BIO-COMPLEX dhe lengun e meshtekers Veriore.

  • Produkt organik
  • Made in EU
  • 15 ml

In stock

- +
Shto ne Liste

I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT, 35 femra*

REZULTATE TE MENJEHERSHME:
97% raportojne nje lekure me te mendafshte
PAS 4 JAVESH:
88% konfirmojne nje pamje te reduktuar te linjave dhe rrudhave*
100% kane lekure me te hidratuar dhe te rigjeneruar**

ÇFARE TJETER DUHET TE DINI:
Formule unike e bazuar ne lengun e meshteknes nordike me 0% uje te shtuar. Lengu i meshteknes eshte nje leng revolucionar i provuar per te reduktuar te gjitha shenjat e dukshme te plakjes.

Pemet e meshteknes pergjate hemisferes veriore leshojne lengun ne pranvcere duke stimuluar keshtu rritjen e tyre dhe lulezimin pas ndaleses se gjate nga dimri i akullt. Ashtu si aktiviteti rigjenerues ne peme, uji i meshteknes shpejteson ndarjen qelizore me 25%, duke derguar keshtu nje qelize te ngadalesuar te lekures ne gjendje aktive. Studimet in-vitro tregojne qe trajtimet me ujin e meshteknes stimulojne formimin e kolagjenit, ndihmojne ne parandalimin e stresit ambjental dhe kthejne mbrapa demtimet e ADN. Studimet dermatologjike placebo te kontrollueshme, tregojne qe perdorimi lokal i produkteve me permbajtje te lengut te meshteknes shenojne ndryshime pozitive ne elasticitetin dhe forcimin e lekures, duke maksimizuar rezervat e kolagjenit.

Permban BIO KOMPLEKSIN QELIZE RIPARUESE te patentuar nga MADARA qe shenjestron drejt per drejt formimin e kolagjenit dhe mbron nga radikalet e lira.

*testim dermatologjik, 35 femra, mosha nga 29 ne 70 vjeçe, 4 jave
**analize spectrophotometric intracutaneous

Perdorimi: Pomponi nje sasi te vogel te kremit ne gishtin e unazes dhe aplikojeni nga ana e jashtme e syrit te ana e brendshme deri sa kremi te jete perthithur komplet nga lekura.
Aplikojeni ne lekure te lare, ne mengjes dhe darke.

 

INCI: Betula Alba (Birch) Juice, Isoamyl Laurate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate, Betaine, Cetearyl Alcohol, Sodium PCA, Hippophae Rhamnoides (Sea-buckthorn) Fruit Extract, Trifolium Pratense (Red Clover) Flower Extract, Sodium levulinate, Centaurea Cyanus (Cornflower) Flower Extract, Alchemilla Vulgaris (Lady’s Mantle) Extract, Galium Verum (Lady’s bedstraw) Extract, Vaccinium Myrtillus (Blueberry) Fruit Extract, Dipalmitoyl hydroxyproline, Aqua, Titanium Dioxide (CI 77891), Mica ( CI 77019 ), Sodium anisate, Aroma, Tocopherol, Lactic Acid, Aesculus Hippocastanum (Horse-chestnut) Seed Extract, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Beta-glucan, Chitin, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Xanthan Gum, Zinc PCA, Sodium Hyaluronate, Sodium phytate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Citronellol, Geraniol, Linalool, Limonene, Benzyl Salicylate

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Time Miracle – Krem anti-rrudhe per konturin e syve”
Shporta e blerjeve