Tonik per fytyren kunder ndotjes

In stock

4500 LEK

 

Mbron lekuren nga faktore si ndotja e mjedisit, te cilet sjellin papasterti dhe plakje te parakohshme te lekures. Siguron hidratim dhe elasticitet fale biofenoleve dhe acideve alpha hydroxyEkstraktet biolikuefate te pasura me likopene te lekures se domates, kane veti anti-ndotje dhe antioksidante te cilat mbrojne lekuren nga radikalet e lira.

Per te gjitha llojet e lekurave.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 200 ml

In stock

- +
Shto ne Liste
Categories: , ,

Permban:

Biolikuefate te lekures se domates: mbron nga radikalet e lire dhe nga efektet e demshme te rrezatimeve diellore

Biolikuefate te lekures se molles: shume te pasura me vitamina dhe beta-karotene, ka aksion mbrojtes te qelizave, forcues dhe anti skuqje. I dhuron shkelqim lekures se thate dhe te fikur

Biolikuefate te lekures se limonit biolgjik: ka veti te spikatura hidratuese dhe eksfoliuese. Fale pranise se acidit askorbik, ka nje efekt antioksidues, depigmentues dhe uniformues i ngjyres

Biolikuefate te lekures se rrushit biologjik: aksion i fuqishem antioksidues. Ruan hidratimin dhe elasticitetin e lekures, e mbron nga demet e plakjes nga ekspozimi ndaj diellit, permireson mikroqarkullimin dhe favorizon qarkullimin korrekt vaskular duke mbrojtur indet.

Biolikuefate te krundes se grurit: perthithet apo perdoret menjehere nga organizmi, vepron tek rrudhat ne menyre te shpejte dhe te drejtperdrejte duke riaktivizuar sintezen e mikrofibrileve dhe duke i dhuruar lekures tonifikim dhe elasticitet

Ekstrakt irisi biologjik: favorizon proceset e autorregullimit te lekures, forcon mbrojten e saj dhe ndihmon ne mirembajtjen e ekuilibrit hidrolipid duke rregulluar prodhimin e yndyres.

Ekstrakt i jamballit (liquirizia) biologjik: ka aksion anti inflamator dhe depigmentues te njollave te krijuara nga plakja dhe rrezatimet diellore

Ekstrakt makthi biologjik: rrit oksigjenimin e shtresave te lekures fale permiresimit te mikroqarkullimit, rrit rezistencen kapilare, ka veti anti inflamatore dhe anti edematoze. Ideale per kapilaret delikate dhe per lekuren e thate e te lodhur.

Rrush i kuq biologjik: i pasur vecanerisht me polifenole qe veprojne tek indi lidhes dhe kapilaret. Mbron indin lidhes dhe mikroqarkullimin nga demi oksidues

Ekstrakt portokalli biologjik: ka nje funksion rigjenerues dhe forcues ne lekure, aktivitet te mire tonifikues dhe rigjenerues, aksion ristrukturues dhe rigjenerues

Ekstrakt sherebeli biologjik: dermopurifikues, antiseptik natyral

Acid tartarik vegjetal nga rrushi: aksion delikat eksfoliues

Acid citrik: aksion delikat eksfoliues.

Perdorimi: spruconi produktin mbi nje disk pambuku dhe aplikojeni mbi fytyre te paster e te thate, qafe dhe dekolte.

INCI: Aqua [Water], Hydrolyzed tomato skin°, Sodium cocoyl glutamate, Citrus medica limonum (Lemon) fruit extract, Glycyrrhiza glabra (Licorice) root extract*, Hydrolyzed grape fruit skin*, Hydrolyzed wheat bran*, Vitis vinifera (Grape) fruit extract*, Pyrus malus (Apple) fruit extract, Orris (Iris Pallida) Extract*, Salvia officinalis (Sage) leaf extract*, Melilotus officinalis extract*, Citrus aurantium dulcis (Orange) peel extract*, Tartaric acid, Citric acid, Polyglyceryl-4 caprate, Phenethyl alcohol, Ethylhexylglycerin, Parfum [Fragrance],** Limonene**, Linalool**, Citral**, Sodium benzoate, Coumarin**, Potassium sorbate.
*organike
°e patentuar RM2007A000651
**origjine natyrale

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tonik per fytyren kunder ndotjes”
Shporta e blerjeve