Trajtim rigjenerues nate Sebo-Lift (lekure e yndryshme/me akne)

In stock

5500 LEK

 

Eksfoliues, riekuilibrues i sebumit, regjes, zbutes, uniformues, antioksidant, qetesues dhe me veti antibakteriale.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 50 ml

In stock

- +
Shto ne Liste

Krem trajtues me konsistence te lehte dhe arome delikate dhe hipoalergjenike te cilat kryejne disa funksione gjate nates:

• Eksfolion ne menyre instensive lekuren, liron poret nga qelizat e vdekura dhe sebumi i tepert, redukton komedonet dhe pikat e zeza qe ne fillimet e tyre
• Stimulon rigjenerimin qelizor dhe permireson strukturen e lekures duke limituar trashjen e lekures
• Zvgelon prodhimin e sebumit dhe shtimit bakterial pergjegjes per aknet
• Qeteson skuqjet dhe zhvillon nje aksion dermo mbrojtes
• Lekura me e shendetshme, uniforme dhe e qete eshte e dukshme qe ne perdorimet e para

Perdorimi: Aplikojeni ne darke pas larjes, evitoni rrathet e syve. Ne mengjes shpelajeni me kremin e sapunit Sebo-Lift. I pershtatshem gjithashtu per dekoltene, shpinen, zonat e yndyrshme apo me akne te trupit. Perdoreni 2-3 here ne vit me cikle nga te pakten 1-2 muaj.

Perberesit kryesore funksionale: Ekstrakt nga gjethet e ullirit, Geshtenje, Selvi, Rukola, Acid salicilik, Acid laktik, Acid glikolik, Miks aktiv me AHA (nga molla, limoni, rrushi i kuq, krunde gruri), Acid azelaik, VIT. A, E, C, PP, Zink, Magnez, PCA natriumi, Pantenol, Betaine natyrale, Vaj luledielli dhe i farave te rrushit

INCI: Aqua, Hydrolyzed Eruca sativa leaf, Dicaprylyl Ether, Helianthus annuus seed oil*, Methyl Glucose Sesquistearate, Zinc Gluconate, Cupressus sempervirens leaf/stem extract*/***, Tocopheryl Acetate, Vitis vinifera seed oil*, Cetyl Alcohol, Glycerin°, Castanea sativa bark extract*/***, Azelaic Acid, Salicylic Acid, Niacinamide, Panthenol, Mel*, Betaine, Olea europaea leaf extract*/**, Sodium Hyaluronate°°, Sodium Pca, Glycolic Acid, Pyrus malus fruit extract*/°°°, Hydrolyzed Grape fruit*/°°°, Citrus limon fruit extract*/°°°, Hydrolyzed wheat bran*/°°°, Tartaric acid°°°, Citric acid°°°, Lactic Acid, Retinyl Palmitate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Lecithin, Sorbitol, Acacia senegal gum, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Magnesium Gluconate, Ascorbic acid, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Parfum*°*, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Ethylhexyl Glicerin, Phenoxyethanol.
* Organike
** Krijuar nga PHYTOLAB, Qendra Shkencore dhe Teknologjike e Universitetit te Firences
*** Ekstrakt phytocomplex ekskluziv i Domus Olea Toscana
° Origjine bimore
°° Nga biosinteze bakteriale
°°° Miks aktiv AHA.
*°*Pa alergjene Reg.EUR.1223/2009.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Trajtim rigjenerues nate Sebo-Lift (lekure e yndryshme/me akne)”
Shporta e blerjeve