Vaj esencial i livandos BIO

Out of stock

1500 LEK

 

Arome e fresket, prezence e lehte kamfuri.
Profili aromakologjik (funsionet ne humor dhe gjendje shpirterore):
tonifikues, stimulues, ekuilibrues. Ne raste lodhje dhe ankthi.

Vecanerisht i keshillueshem per lekurat me probleme aknesh.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 10 ml

Out of stock

Shto ne Liste
Categories: , ,

Eshte nje vaj qe mund te perdoret pa problem pasi nuk eshte irritues dhe nuk krijon raste sensibilizimi.
Ne aromaterapi, vaji esencial i livandos perdoret per te qetesuar nervat, per te larguar stresin dhe per te lehtesuar gjumin (provoni te vini disa pika tek jasteku per t’ju ndihmuar me gjumin!).
Duke qene nje antiseptik i fuqishem, frenon riprodhimin bakterial qe eshte shkaktari i infeksioneve dhe rregullon prodhimin e yndyres.
Ndihmon gjithashtu ne mbylljen e plageve, mund te perdoret per te qetesuar lekuren e skuqur nga pickimet e insekteve ose djegjeve.

 

Perdorimi: 
Perdorimi ne kozmetike (veprimi ne lekure, i holluar ne menyre te pershtatshme): lekure e thate, e irrituar, akne, rrudha.

Disa shembuj te tjere perdorimi:
Qiri i aromatizuar: 3/4 pika ne 3 luge uje.
Ne oxhak: pak pika ne dy ose tre copa druri, 10 minuta para se te ndizet zjarri.
Potpuri lulesh: bashkoni disa pika me vajin e bajameve. Perzieni potpurine me miksin e vajrave duke kontrolluar intensitetin e aromes para se te shtoni me teper produkt. Mjaftojne 6 pika per 200 gr potpuri.
Rregullesi i lageshtires (humidifikuesi): 6/7 pika ne vendin e posacem.
Vasketa e kaloriferit: 7/8 pika per 300 ml uje.

INCI: Lavandula Hybrida

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vaj esencial i livandos BIO”
Shporta e blerjeve