Vaj esencial petit grain BIO

In stock

1100 LEK

 

Arome agrumesh e embel, e fresket dhe me ereza.

Profili aromakologjik (funsionet ne humor dhe gjendje shpirterore): rigjallerues, relaksues per gjendje konfuze, mosmarreveshjeje, trishtimi dhe pesimizmi.

• Produkt organik
• Made in Italy
• 10 ml

In stock

Shto ne Liste
Categories: , ,

Menyra e ekstraktimit: i perftuar nga distilimi ne avull.
I ekstraktuar nga gjethet dhe pjeset siper tokes te bimes. Petit grain nxirret nga Citrus aurantiumun ose ndryshe portokalli i hidhur dhe eshte nje ekuilibrues i sistemit nervor. Qeteson dhe freskon mendjen ne rastin e dhimbjeve te kokes, relakson ne raste irritimi, nervozizmi, takikardie te provokuara nga ankthi dhe pagjumesia. Ka nje efekt embelsues e qetesues per zemren, largon mendimet negative, te trishta dhe zhgenjimin.

Perdorimi:
Perdorimi ne kozmetike (veprimi ne lekure, i holluar ne menyre te pershtatshme): lekure mikse, kapilare delikate.

Disa shembuj te tjere perdorimi:
Qiri i aromatizuar: 3/4 pika ne 3 luge uje.
Ne oxhak: pak pika ne dy ose tre copa druri, 10 minuta para se te ndizet zjarri.
Potpuri lulesh: bashkoni disa pika me vajin e bajameve. Perzieni potpurine me miksin e vajrave duke kontrolluar intensitetin e aromes para se te shtoni me teper produkt. Mjaftojne 6 pika per 200 gr potpuri.
Rregullesi i lageshtires (humidifikuesi): 6/7 pika ne vendin e posacem.
Vasketa e kaloriferit: 7/8 pika per 300 ml uje.

INCI: Citrus Amara

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vaj esencial petit grain BIO”
Shporta e blerjeve